Zatiaľ čo tímy nižšej súťaže bojujú o ligové body už niekoľko týždňov, prvá liga si na úvod jarnej časti ešte počkala. Najprv v tom malo prsty počasie a naposledy kvalitný turnaj Országh Cup. Uplynulý víkend však štartu druhej polovice sezóny 1. SHbL – Stred už nič nebránilo.

Úvodné jarné kolo sa začalo netradične v sobotu, a to predohrávaným zápasom Knights Banská Bystrica – N-Sport Zvolen. Mužstvo zo Zvolena potvrdilo rolu favorita, hráčom sa podarilo súpera udržať na nule, takže sa nakoniec tešili z víťazstva 5:0.

Program 11. kola vyplnili všetky zostávajúce zápasy v nedeľu. One Taxi si zmeral sily s Berserkerom. Tabuľkových susedov delil pred ich vzájomným duelom jediný bod, takže sa očakával vyrovnaný súboj. Priebeh stretnutia bol spočiatku naozaj vyrovnaný, no chlieb sa začal lámať v závere prvej tretiny, keď Tomaškova strela od polovice ihriska skončila za chrbtom brankára Berserkeru. Odvtedy padali góly do jeho siete ako na páse, posledný desiaty gól inkasoval od Buranovského. Napriek tomu podali hráči Berserkeru sympatický výkon a s poslednými zvyškami síl si vydýchli so záverečnou sirénou. One Taxi – Berserker 10:1.

V súboji medzi Lavínami a Cocrou sa takisto postavili proti sebe tabuľkoví susedia. Žiarčania sa dlhodobo pohybujú na špici tabuľky a pre každé mužstvo sú nepríjemným súperom. Radvančania si však s nimi dokázali poradiť. Cestu za víťazstvom načali už v úvode cez presilovú hru. Výsledkom 4:3 odskočili od svojho prenasledovateľa a robia si chúťky aj na prvé miesto, na ktorom kraľuje Bukovinka Zvolen.

Výsledky 11. kola 1. SHbL – STRED 2011/2012:

HbK Zubři Banská Bystrica – TJ Kremnica Wolves 3:2

HbK Plej Bojs – Bukovinka Zvolen 1:7

HbK Knights Banská Bystrica – N-Sport Trend Zvolen B 0:5

HbK Berserker Team – HbK One Taxi Banská Bystrica 1:10

HbK Lavíny Žiar nad Hronom – HbK Cocra Radvaň 3:4

HbK Monkeys – HbK Damix Brezno 2:1 s.n.

HbK Top-Point Extrem – HbK Krupina  3:8

Výsledky 13. kola 2. SHbL – BB 2011/2012:

HbK Weber Tornádo – HbK Monarchs Zvolen 3:4 s.n.

HbK Foresters – HbK Radvaň Stars 2:1

HbK Rangers – HbK Eagle Sásová 5:10

HbK MiB Zvolen – HbK Springfield 6:0

Viking Warriors – HbK Staré Hory Bruins 3:2 s.n.

HbK Horná Ves Sharks – HbK PoDC Zvolen 2:4

HbK Barani – HbK Wanderers Valaská 2:9

Demons Hliník nad Hronom – HbK Oskar 1:3