Až jedenásta séria samostatných nájazdov rozhodla o osude zápasu medzi minuloročnými neúspešnými semifinalistami. Rovnako dramatické boli aj ostatné súboje 6. kola hokejbalových líg.

Foto: autor

Lavínam zo Žiaru sa túto sezónu zatiaľ darí. Dobrú formu chceli potvrdiť aj proti Krupine, ktorá okupuje spodné miesta tabuľky. Svoj plán začali napĺňať už v prvej tretine, keď sa dostali do jednogólového vedenia. Na začiatku prostrednej časti mala Krupina k dispozícii dvojnásobnú presilovú hru, no početnú výhodu na gól nepretavila. Lavíny hrali nedisciplinovane, často mali vylúčeného hráča, súper ale ponúknuté šance nevyužíval. V poslednej tretine už Žiarčania nenechali nič na náhodu a postupne si vypracovali štvorgólový náskok. Stretnutie sa napokon skončilo výsledkom 5:2.

Veľkú drámu sľuboval duel medzi Cocrou RadvaňDamixom Brezno. Naposledy si tieto mužstvá zmerali sily v minulej sezóne v boji o tretie miesto, keď sa z bronzových medailí tešili hráči Brezna a aj teraz mali bližšie k víťazstvu. Už v úvodných minútach sa dostali do vedenia, no netešili sa z neho dlho. Po peknej výmene loptičky medzi Korbínim a Dobríkom práve druhý menovaný vyrovnal na 1:1. Nasadenie oboch tímov bolo obrovské, Cocra búšila do súperovej obrany, ale skórovali opäť Brezňania. Pred bránkou sa presadil Frgolec. Po tomto góle tempo zápasu upadlo a aj príležitostí na skórovanie bolo menej. Už sa zdalo, že výsledok sa do konca zápasu nezmení, no dve minúty pred koncom Radvančan Berko vyrovnal a poslal duel do samostatných nájazdov. Ani po dvadsiatich pokusoch sme nespoznali víťaza. Rozhodlo sa až v nasledujúcej sérii. Richter za Brezno nedal, ale na druhej strane bol úspešný Jedlíček a ako správny kapitán doviedol svoje mužstvo k výhre.

Zápas EaglesZubři bol predohraný 9.10.

Výsledky 6. kola 1. SHbL – STRED 2011/2012:

N-Sport Trend Zvolen B – Bukovinka Zvolen 3:4 s.n.

HbK Eagles Banská Bystrica – HbK Zubři Banská Bystrica 3:5

HbK One Taxi Banská Bystrica – HbK Plej Bojs 1:2

HbK Krupina  – HbK Lavíny Žiar nad Hronom 2:5

HbK Damix Brezno – HbK Cocra Radvaň 2:3 s.n.

HbK Berserker Team – HbK Knights Banská Bystrica 1:4

HbK Top-Point Extrem – HbK Monkeys 3:6

Výsledky 6. kola 2. SHbL – BB 2011/2012:

HbK Oskar – HbK Staré Hory Bruins 3:2

HbK Eagle Sásová – HbK PoDC Zvolen 5:0 kont.

HbK Springfield – HbK Weber Tornádo 4:1

Viking Warriors – HbK MiB Zvolen 1:10

HbK Monarchs Zvolen – HbK Barani 1:2 s.n.

HbK Rangers – HbK Foresters 1:2 s.n.

HbK Horná Ves Sharks – Demons Hliník nad Hronom 4:3 s.n.