Hľadáte okuliare, ktoré sú univerzálnym módnym doplnkom a zároveň sa hodia takmer každému? Ak pracujete v oblasti, kde musíte vyzerať pri každej príležitosti veľmi seriózne a nemôžete si dovoliť žiadne módne experimenty, mali by ste zbystriť pozornosť. Tento článok je niečo pre vás.

Zamestnanci rôznych štátnych inštitúcií, bánk alebo korporácií sú často obmedzení pri výbere svojho outfitu. V práci sa nemôžu objaviť v najnovších módnych výstrelkoch. Veľa z nich musí svoju pracovnú “uniformu” obmedziť na farby ako čierna, biela, modrá, sivá atď.

Ak sa stotožňujete s touto skupinou ľudí, určite sa musíte zamýšľať nad množstvom rôznych kritérií aj pri výbere nových okuliarov. Bude sa daný model hodiť práve k mojim črtám tváre? Bude sa daná farba hodiť k môjmu odtieňu pleti? Je pre mňa lepšie siahnuť po širších alebo tenkých rámoch? Nie je daný model príliš extravagantný? Zrazu si musíte zodpovedať na veľa otázok.

Aby sme vám to trošku uľahčili, ukážeme vám modely a značky, ktoré sú zlatou strednou cestou. Sú elegantné, ale zároveň vhodné na každodenné nosenie. Ak spadáte do skupiny ľudí, ktorí hľadajú univerzálne okuliare, ponúkame vám niekoľko druhov, ktoré vám pri tomto hľadaní určite pomôžu.

Hranaté rámy

Tento druh rámov je veľmi štýlový a vhodný na každú príležitosť. Nezabúdajme však, že hranaté okuliare najlepšie vyniknú na ľuďoch, ktorí majú jemné črty tváre, to znamená, že majú okrúhlu alebo oválnu tvár.

Ak hľadáte štýlovky, ktoré nie sú príliš extravagantné, pozrite si kvalitné dioptrické okuliare Jimmy Choo. V rámci kolekcií tejto značky nájdete nespočetné množstvo štýlových hranatých čiernych rámov, ktoré sa vám určite zapáčia. Nezabudnite si vyskúšať menšie i väčšie rámy, aby ste zistili, ktoré sa vám viac hodia.

Jimmy Choo JC191 807

Oválne okuliare s polorámom

Ak máte hranatejšie a ostré línie tváre, je vhodné, aby ste si vybrali okuliare, ktoré vaše výrazné črty zjemnia. To znamená, že správnou voľbou by mali byť okrúhle alebo oblé rámy. Ak hľadáte elegantnejší model, odporúčame tieto oválne okuliare s polorámom. Značkové okuliare Gucci sú veľmi IN, ale zároveň sú veľmi jemným doplnkom, ktorý sa vám bude hodiť k akémukoľvek outfitu.

Ďalším užitočným typom pri výbere je tiež farba rámov. Ak ste už “prejedení” čiernych rámov, máme pre vás skvelý tip. Ak by ste chceli trošku experimentovať s farbou, no ste obmedzení pravidlami vo vašej práci, vyskúšajte napríkad veľmi obľúbenú hnedú farbu s použitím korytnačích vzorov.

https://duos.sk/gucci-gg-0298-ok-002

Okuliare bez rámov

Hľadáte štýlové okuliare, ktoré majú nadrozmerné šošovky, ale zároveň nie sú príliš extravagantné? V tom prípade sú tieto bezrámové okuliare skvelým výberom. Čím sú totiž rámy hrubšie a majú výraznú farbu, tým sú viditeľnejším prvkom. Takúto možnosť si volia hlavne ľudia, ktorí chcú odpútať pozornosť od určitých výrazných častí svojej tváre, napríklad vysokého čela alebo krivého nosu.

Keď si zvolíte veľmi tenké alebo žiadne rámy, okuliare budú oveľa nenápadnejším prvkom na vašej tvári.