Zásnuby sú hneď po svadbe a narodení dieťaťa tým najkrajším okamihom v živote dvoch zaľúbených. Zásnuby si vyžadujú dlhodobé plánovanie, no sú aj takí muži, ktorí jednoducho neriešia, kúpia prsteň a pri najbližšej možnej príležitosti požiadajú svoju partnerku o ruku.

Ak hľadáte pekný zásnubný prsteň pre svoju partnerku, no nevyznáte sa v ponuke, poradíme vám, ako si z ponuky vybrať ten najlepší.

ber materiálu

Skôr, ako sa rozhodnete ísť do klenotníctva a hľadať pekný zásnubný prsteň, zistite si, aké šperky má vaša partnerka. Je dôležité vedieť aký materiál preferuje. Vašu partnerku by určite nepotešilo, keby ste jej kúpili zásnubný prsteň z materiálu, ktorý nenosí. Niektoré ženy preferujú klasické zlato,  niektoré zase striebro a niektoré biele zlato. Dávajte si veľký pozor na výber materiálu.

Partnerku však najviac potešíte krásnym diamantovým zásnubným prsteňom. Ak miluje diamanty a už dlhšiu dobu vlastní štýlové diamantové náušnice, skúste výber zásnubného prsteňa prispôsobiť obľúbeným šperkom, napríklad aj k diamantovým náušniciam.

Veľkosť prsteňa

Okrem materiálu je dôležité vybrať správnu veľkosť zásnubného prsteňa. Ak neviete veľkosť, ľahko ju zistíte. Stačí, ak si vezmete jeden prsteň, ktorý vaša partnerka nosí, do klenotníctva a tam vám dokážu zistiť veľkosť prsteňa, aký vaša partnerka nosí. Ak sa vám tento spôsob nepozdáva, jednoducho sa jej spýtajte, poprípade zájdite spolu do klenotníctva, kde vašej partnerke dokážu zmerať veľkosť prsteňa. Keď trafíte správnu veľkosť, vyhnete sa zbytočným úpravám veľkosti.

Pri výbere zásnubných prsteňov si dávajte extra záležať na výbere správnej veľkosti a na tom, aby zásnubný prsteň štýlom, ale aj materiálom ladil k ostatným šperkom vašej partnerky. Ak si aj tak neviete rady, stačí sa spýtať partnerky a prejsť sa okolo výkladov klenotníctiev. Sama partnerka vám môže prezradiť, aký zásnubný prsteň sa jej páči.