Banská Bystrica bude po druhýkrát hostiť jedno z najväčších b-boyingových podujatí na svete – Outbreak Europe Hip-Hop Festival 2011.

Od prvého do tretieho júla 2011 ožije Europa Shopping Center a Ministry of Fun celosvetovou kvalifikáciou Outbreak Hip-Hop festival, ktorý sa realizuje každoročne na Floride. Víťazi celého podujatia získavajú 10 000 EUR v hotovosti a vo vecných cenách a poletia na svetové finále priamo do amerického Orlanda, kde budú reprezentovať Európu.  Súťaží sa v kategóriách 2 vs 2, 1 vs 1 Footwork, 1 vs 1 Bgirls, 5 vs 5 Crews a Cypher King. Okrem súťažných battlov a iných vystúpení sa môžu návštevníci tešiť aj na live graffiti, párty, workshopy a jednoducho všetko, čo k hip-hop kultúre patrí.

Pozrite si, čo môžete na Outbreak Europe vidieť:

„Outbreak Europe Hip-Hop festival 2010 navštívilo viac ako 700 b-boys a b-girls z 31 krajín sveta a postarali sa o neskutočnú atmosféru, ktorú umocňoval aj medzinárodný graffiti jam. Presne toto je lákadlom pre všetkých, ktorí majú radi „street culture“. Bude tomu tak aj tento rok, avšak vo väčšom a silnejšom prevedení,“ sľubujú organizátori aktuálneho ročníka.

Prvý deň bude zasvätený oficiálnemu otvoreniu festivalu, následnej kvalifikácii vo forme preliminačných battlov vo všetkých kategóriách a nonstop kruhov, kde si budú svoj rešpekt získavať bboys aj bgirls z celého sveta. 2. júla sa stretne elita vybraných tanečníkov a pobije sa o postup za oceán. Hodnotiť ich bude exkluzívne trio Lamine/FRA/, El Niňo/USA/ a Nasty Ray/USA/. Pozvaní writeri budú čarovať s Montana „can-mi“  pred vchodom Europa Shopping Center. „Cyphers“ možno očakávať ako v klube Ministry, tak aj na parkovisku, kde bude hrať live funky kapelka a DJ‘s. Súčasťou tohto dňa budú aj oficiálne Majstrovská Slovenska v Streetballe. O 18:00 začne finálový večer festivalu, ktorý organizátori projektu odporúčajú širokej verejnosti. Počas finálového večera sa uskutoční okrem iného “showcase“ hviezdnej poroty a top tanečné súboje o Európsky titul a postup na svetové finále do USA. Samozrejme afterpárty v najväčšom a najmodernejšom klube na Slovensku nesmie chýbať, v sobotu od 22:00 v Ministry of Fun. Tretí a zároveň posledný deň sa presunie o podlažie nižšie – do átria Europa Shopping Center, kde budú „battliť“ top skupiny z celého sveta. Hodnotiť budú exotický Neguin/BRA/ – čerstvý víťaz Red Bull BC One,  Intact/UKR/ – víťaz Outbreak Europe 2010 a celosvetovo rešpektovaný Blanka/DEN/.

Hudobnú divočinu zastreší úplná elita spoza „wheels of steel“, a to DJ Renegade/UK/, DJ Lean Rock/USA/, DJ Woo-D/SLO/ a DJ Piggo/SVK/. Podujatie bude slovom sprevádzať osvedčené trio MC’s na čele s energickým Mariom Bee/HOL/, zakladateľ Outbreak festivalu Mex One/USA/ a domáci Lil Pablo.

B-boying a Hip-Hop, ktorý môžeme poznať len z filmov a videií, máte tak možnosť zažiť na vlastnej koži už na začiatku júla. Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke podujatia… Predpredaj vstupeniek na www.thebboyspot.eu alebo v sieti predajni Cropp Town po celom Slovensku.