V nedeľu 2. októbra, za prítomnosti pozvaných hostí, v priestoroch bývalého baru Národného domu veľkolepo otvorili Kabaret La Comedy. Jedinečný kabaretný formát, ktorým sa po Bratislave môžeme pýšiť už aj v Banskej Bystrici, si určite nájde svojich priaznivcov.

Traja nadšenci divadla, šansónu, zábavy a humoru si nedali vziať predstavu o svojom sne, aj keď cesta k nemu nebola vôbec jednoduchá. Za pomoci mnohých priateľov vytvorili kultúrne miesto, kde vďaka umeniu budú vznikať nezabudnuteľné zážitky a určite aj nové priateľstvá.

Sen o kabarete sa stal skutočnosťou

Myšlienku otvoriť kabaret autori projektu Jozef Maliňák spolu s riaditeľkou divadla Tatianou Šimčákovou a riaditeľkou manažmentu a marketingu Zuzanou Chladnou, pretavili do skutočnosti a vznikol tak noblesný priestor pre špeciálne stretnutia pri hudbe, tanci či speve, s chuťou rozdávať v prvom rade radosť a dobrú náladu.

„Po dlhoročných skúsenostiach s Národným domom, či už osobných alebo pracovných, sme vedeli, že nový kabaret nesmie byť nikde inde ako tu, na tomto výnimočnom mieste. A náš sen sa dnešným dňom stáva skutočnosťou aj vďaka Monike Gábrišovej,“ povedal v príhovore na slávnostnom otvorení principál divadla Jozef Maliňák, ktorý týmto poďakoval manažérke hotela Národný dom Monike Gábrišovej.

Ida Rapaičová neodmietla ponuku byť patrónkou divadla

O dizajn novovzniknutého kabaretu sa postarala módna návrhárka Viera Futáková a úlohu krstnej mamy divadla prijala herečka Ida Rapaičová. Pred pozvanými hosťami sa vyjadrila, že si zaslúžime toto miesto, a že ho zasvätíme kultúre, ktorá je, vždy bola a aj bude dušou národa.

„Želám vám veľa krásnych kultúrnych zážitkov, nielen tých úsmevných ale aj tých hlbších, kedy sa človek viac zamyslí a uvedomuje si, kam patrí, pretože všetci niekam patríme. Ak nepatríme nikam, tak vlastne nie sme,“ uviedla vo svojom príhovore vynikajúca herečka Ida Rapaičová.

Otvorenie moderoval Adam Filo a pár srdečných a veľmi vtipných viet novovzniknutému divadlu venovali aj viceprimátor mesta Banská Bystrica Milan Lichý a operný spevák Štefan Babjak ml.

Otvorenie kabaretu v tónoch šansónov Hany Hegerovej

Po úvodných milých príhovoroch sa už pozvaní hostia mohli naplno ponoriť do skladieb Hany Hegerovej v skvelom podaní zboristky Štátnej opery Kataríny Adamíkovej. Úlohu zvládla bravúrne a vtiahla tak publikum do emóciami nabitého príbehu kabaretnej divy. Predstavenie s názvom Yrma, v sprievode famózneho akordeonistu Františka Kubiša, dodalo kabaretu čarovnú atmosféru.

Kabaret La Comedy chystá bohatý program

Ako nám prezradila riaditeľka manažmentu a marketingu Zuzana Chladná, po otvorení sa ani na chvíľu nebude zaháľať. Kabaret La Comedy je miestom pre všetky vekové kategórie, a tak sa chystajú tematické večierky, plesy ale aj detské predstavenia. So skupinou nadšených ľudí plných elánu sa teda máme rozhodne, na čo tešiť.