Vedenie HK Nitra požiadalo pred štartom finálovej série play off hokejovej Tipsport ligy, v ktorom sa hráči spod Zobora postavia práve banskobystrickému klubu, o delegovanie medzinárodných rozhodcov.

K podobnému kroku pristúpila Nitra aj počas vlaňajšej finálovej série, ktorú si tento rok oba tímy zopakujú.

Nitra zdôvodnila svoju oficiálnu požiadavku snahou o čo najväčšiu objektivitu, kvalitu a nestrannosť pri vyvrcholení hokejovej Tipsport ligy.

„Po roku sa pred finále opäť opakuje situácia, keď náš súper „oficiálne“, prostredníctvom médií, požiadal o delegovanie zahraničných rozhodcov na finálové stretnutia. Len s jedným malým rozdielom. Minulú sezónu sa tak udialo až po štvrtom zápase, keď sme vyrovnali stav série na 2-2,“ komentuje teraz krok nitrianskeho klubu vedenie HC ’05 iClinic Banská Bystrica.

Chybné verdikty rozhodcov neobchádzali v minulosti ani banskobystrický klub. Vedenie HC ’05 sa tak rozhodlo podporiť iniciatívu HK Nitra.

„Dôvody, ktoré Nitru viedli k tomuto kroku, boli zvýšenie objektivity a nestrannosti a strata dostatočnej kvality, ktorá bola vlani podľa nich spôsobená odchodom pána Balušku na MS U18. Pred začiatkom tohtoročnej finálovej série sme sa aj z dôvodu „zachovania“ nestrannosti a objektivity rozhodli podporiť nášho súpera v jeho žiadosti o delegovanie zahraničných rozhodcov na celú sériu,“ pokračuje stanovisko vedenia klubu na facebooku.

„Dúfame, že psychický tlak na rozhodcov, v prípade nevyhovenia našej spoločnej žiadosti, bude spôsobený obidvomi klubmi rovnocenne a bez problémov budú trestané jasné fauly aj v predĺžení,“ dodávajú zástupcovia banskobystrického klubu.

Finálová séria začne už cez víkend v Banskej Bystrici. Prvý zápas je naplánovaný na sobotu 15. apríla od 18.00 h. Majitelia permanentných vstupeniek si už svoje vstupy zaistili v úvode týždňa, predaj zostatkových jednotlivých vstupeniek je od stredy podvečera možný osobne na predajných miestach siete Ticketportal v Banskej Bystrici v cenách 14 a 20 € v závislosti od sektora.