V stredu 2. júna sa v priestore historickej Radnice na Námestí SNP uskutočnila tlačová konferencia banskobystrického hokejového klubu, na ktorej boli predstavení noví majitelia a manažment HC ’05 Banská Bystrica.

Majoritným vlastníkom klubu HC ’05 Banská Bystrica bude spoločnosť Sophistic Investment a. s., zastúpená JUDr. Tomášom Boľošom, ktorý pôsobil v klube ako predseda predstavenstva aj doteraz. Prevod akcií sa uskutočnil 27. mája. „Veľmi intenzívne pracujeme na novej vízií klubu, plánoch v športovej oblasti. Chceme, aby to bol tím, ktorý má iskru,“ uviedol nový majoritný vlastník.

Klub povedie nový manažment. Generálnym riaditeľom klubu bude vysokoškolský učiteľ na Katedre telesnej výchovy a športu UMB, športový riaditeľ a hlavný tréner tímu UMB Hockey, Lukáš Opáth. „HC ’05 získal trikrát po sebe titul, ale my chceme pokračovať s ešte väčšou iskrou, ísť ďalej a vyššie po každej stránke, športovej i marketingovej. Veríme, že v tom budú pri nás stáť naši skvelí fanúšikovia a partneri,“ povedal nový generálny riaditeľ klubu, ktorý taktiež uviedol, že deklarované hodnoty klubu sú iskra, hrdosť a rešpekt.

Obchodným a marketingovým riaditeľom hokejového klubu spod Urpína bude Vladimír Tropp. Nové vedenie HC ’05 chce okrem hokeja potešiť fanúšikov aj množstvom sprievodných marketingových aktivít. Vďaka modernizácii zimného štadióna bude môcť klub využívať na marketingové aktivity aj moderné LED obrazovky, kvalitnejšie ozvučenie, či svetelnú show.

„Už čoskoro začneme s predajom permanentiek na A a C tribúnu. Sme vďační za najlepších fanúšikov na Slovensku a preto chceme zachovať pôvodné ceny permanentiek a tiež predkupné právo na miesta z poslednej riadnej sezóny,“ uviedol Vladimír Tropp.

Trénerom aj naďalej Tuukka Poikonen

V pozícii športového manažéra bude aj naďalej pôsobiť Július Koval, ktorý zastáva tento post od sezóny 2013/2014. Na skladbe A-mužstva baranov sa tak bude podieľať aj naďalej. „Rozhodli sme sa predĺžiť zmluvu s Tuukkom Poikonenom. Jeho asistent bude Ivan Droppa. Čo sa týka kádra, sme spokojní, pretože teraz máme tím hotový na 90 percent. Podarilo sa nám uzatvoriť zmluvy aj s hráčmi z minulých sezón. Myslím si, že fanúšikovia sa majú na čo tešiť,“ povedal na tlačovej konferencii Július Koval. Športový manažér HC ’05 Banská Bystrica taktiež dodal, že klub bude mená hráčskeho kádra zverejňovať postupne. Súčasťou tímu v novej sezóne by mali byť aj talentovaní hokejisti z Banskej Bystrice.

Dobrou správou pre fanúšikov bystrického hokeja je, že práce na kompletnej rekonštrukcii zimného štadióna postupujú podľa plánu. Tréningová hala by mala byť zrekonštruovaná od 1. augusta 2021, takže barani budú môcť trénovať a pripravovať sa na novú sezónu v Banskej Bystrici. Momentálne začína letná príprava A-mužstva.