Vianočná atmosféra ovládne aj Gymnázium J. G. Tajovského v Banskej Bystrici. Tamojší študenti sa aj tento rok rozhodli inšpirovať vôňou sviečok, klobások či punču. Svoje malé vianočné trhy si urobia priamo v areáli školy.

„Vianoce sú ideálnou príležitosťou začať byť lepší a podať pomocnú ruku tým, ktorí to naozaj potrebujú. A s touto myšlienkou sme vytvorili koncept Tajáckeho punču,“ hovoria organizátori z radov študentov. Podujatie pritom nie je určené len pre súčasných študentov, podporiť dobrú vec môžu prísť napríklad aj bývalí absolventi, ktorí tak budú mať možnosť stretnúť svojich pedagógov či nasledovníkov.

Tajácky benefičný punč sa uskutoční tento rok priamo na Gymnáziu J. G. Tajovského v stredu, 19. decembra, so začiatkom od 16. hodiny a potrvá do 19-tej.

Keďže Vianoce sa spájajú s vyrábaním rôznych ozdôb, dekorácií či pečením dobrôt, práve tieto sú okrem punču predajným tovarom. Výťažok z celého večera poputuje malému Miškovi, ktorý počas vianočného času, bohužiaľ, bojuje so zákernou chorobou. Hoci benefičná akcia sa nekoná na pôde Tajáku po prvý raz, študenti aj tento rok prišli s novinkou.

„Obrovské tony odpadu sú niečo, čo sa týka nás všetkých. Rozhodli sme sa byť preto Eco-friendly a každému dávame možnosť priniesť si vlastný hrnček, do ktorého mu budeme nalievať punč celý večer. Pokiaľ si však hrnček zabudnete, môžete si punč kúpiť do plastového pohára, ktorý môžete použiť viackrát – dokonca za zľavnenú cenu. Myslíme, že je nevyhnutné, aby sme si aj na takýchto menších podujatiach brali príklad zo svetových metropol, kde sú podobné hrnčeky na vianočných trhoch samozrejmosťou,“ dopĺňajú študenti.

Okrem toho, že si spoločne budete môcť vychutnať horúci punč, ochutnať domáce maškrty, či kúpiť ručne vyrobené dekorácie, o doplnenie vianočnej atmosféry sa postará aj kultúrny program. Tento rok vám večer spríjemní školský Klub poézie, školská kapela, no a chýbať nebudú ani Laura Beláková a Katarína Sokáčová.