Najúspešnejší slovenský futbalista, rodený Banskobystričan Marek Hamšík, má knihu. Jeho Neapolskú odyseu uviedli do života vo štvrtok 5. decembra v bratislavskom kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej ulici. 

Knihu Neapolská odysea uviedol do života Marekov manažér Juraj Vengloš, a to vo veľkom štýle, sektom, ktorý nesie meno Mareka Hamšíka. Večerom sprevádzal ako vždy perfektne pripravený Marcel Merčiak, ktorý sypal z rukáva množstvo faktov týkajúcich sa neapolského obdobia Hamšíkovej kariéry. Obchodný riaditeľ vyfavateľstva Ikar Peter Kačmár a poprial knihe veľa mladých čitateľov, pre ktorých je Marek pozitívnym vzorom.

Už samotný názov Neapolská odysea, napovedá, že kniha mapuje Marekove takmer dvanásťročné pôsobenie v FC Neapol. Belasý dres tamojšieho prvoligového klubu SSC (Società Sportiva Calcio) obliekal od júna 2007 a vypracoval sa na kľúčového hráča. Za čias trénerov Beníteza a Sarriho bol kapitánom mužstva. V knihe sa Marek Hamšík vyznáva z nadštandardnej vernosti klubu. A hoci od februára 2019 je už hráčom čínskeho klubu Ta-lien I-fang, Neapol navždy zostane jeho láskou.

„Extravagantný ale skromný chalanisko zo Slovenska, ktorý prekonal božského Maradonu! Skvelé, že sa rozhodol prerozprávať svoj úspešný, nielen futbalový príbeh a inšpirovať tak svojich nástupcov. Povinné a pritom pohodové čítanie pre každého (bez)nádjeného futbalistu. Grande Marekiaro!“ uviedol na margo knihy Neapolská odysea športový moderátor Števo Eisele.

Viac o knihe Mareka Hamšíka sa dozviete v súťaži, ktorú na našom portáli nájdete už čoskoro.