Eurocup Formula Renault 2.0 má cez víkend na programe posledné podujatie sezóny World Series by Renault 2011 (WSR) na okruhu Circuit de Catalunya. V Španielsku uzavrie svoju prvú kompletnú sezónu v WSR slovenský mladík Richard Gonda za volantom monopostu Renault 2.0 českej stajne Křenek Motorsport. 

Na rozdiel od minulého podujatia vo Francúzsku to pre 17-ročného Richarda nebude cesta do neznáma. Okruh v Catalunyi si vyskúšal totiž už počas oficiálnych jarných testov. Gonda si dokonca ešte pred kvalifikáciou trúfa vylepšenie svoj doteraz najlepší čas. „Vo Francúzsku nás hnevala technika, mali sme problémy s elektronikou. Dúfam, že tento víkend bude všetko v poriadku a kvalitne si zapretekám,“ praje si jazdec z Banskej Bystrice, ktorý na margo poslednej trate sezóny dodáva: „Okruh je veľmi technický, uvidíme, ako sa nám bude dariť a ako bude priať počasie.

Počas víkendu v Catalunyi sa tiež definitívne rozhodne o celkovom víťazovi seriálu WSR Eurocup Formula Renault 2.0. S najväčšou pravdepodobnosťou sa ním stane Robin Frijns, ktorý má dostatočný bodový náskok pred Carlosom Sainzom juniorom.

Oficiálny program tradične začne dvoma piatkovými tréningami, v sobotu i v nedeľu sa ide najprv kvalifikácia a po nej pretek. V nedeľu večer bude sezóna WSR 2011 oficiálne ukončená slávnostným vyhlásením víťazov všetkých kategórií v barcelonskom Palau Nacional.