Sponzor volebnej kampane čerstvého primátora Banskej Bystrice Miroslav Rybár a šéfka volebného tímu Zuzana Šikulová budú pôsobiť na Mestskom úrade vo významných funkciách. O obsadení pozície prednostu magistrátu a vedúcej Kancelárie primátora rozhodol Peter Gogola v pondelok.

Nominovanie blízkych ľudí do funkcií, kde má primátor v rozhodovaní o obsadení plnú kompetenciu, nie je prekvapujúce. Bežné bolo aj v minulých obdobiach, rovnako aj v iných mestách. „Rozhodol som sa na tieto pozície vybrať ľudí, ktorým dôverujem a ktorí už preukázali svoje profesionálne kvality a manažérske zručnosti v praxi“, zdôvodnil svoje rozhodnutie Gogola.

Podnikateľ Miroslav Rybár bol financmajstrom volebnej kampane Petra Gogolu. Do povedomia verejnosti sa dostal ako „Bystrický Superman“. Neskôr vystúpil z tieňa anonymity a oznámil svoju kandidatúru na post poslanca mesta, ale podpisy zbieral aj na primátorskú kandidatúru. Na predvolebnej tlačovej konferencii Petra Gogolu sedel po jeho pravici a prezentoval sa ako sponzor kampane. Vo voľbách kandidoval za poslanca Mestského zastupiteľstva za volebný obvod Fončorda, poslanecký mandát však pre nedostatok hlasov nezískal. V minulosti pôsobil ako stredoškolský učiteľ a dnes je majiteľom reklamnej a tlačiarenskej spoločnosti.

Novou vedúcou Kancelárie primátora bude Zuzana Šikulová. Niekdajšia vedúca oddelenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva bola šéfkou Gogolovho volebného tímu. Predtým pracovala aj v oblasti marketingu a cestovného ruchu.

Aj napriek odtajneniu nominácii na dve významné pozície na Mestskom úrade ostáva visieť otáznik nad menom budúceho viceprimátora, ktorý má vzísť z radov poslancov. Peter Gogola zatiaľ mlčí. Rozlúštenia tejto hádanky sa dočkáme v blízkej budúcnosti.