Pred dvomi rokmi zdolal Peter Gogola v komunálnych voľbách svojho protikandidáta, súčasného podpredsedu vlády Ľubomíra Vážneho, o takmer tri a pol tisíca hlasov. Celkovo vyjadrilo Gogolovi dôveru 13 842 voličov z vyše 26 tisíc zúčastnených Banskobystričanov.

Peter Gogola s manželkou počas volebnej noci.

Aj keď si Banská Bystrica zvolila nezávislého primátora podporovaného pravicovými stranami, rozloženie mestského zastupiteľstva sa výraznejšie nezmenilo a naďalej tvoria jeho väčšinu poslanci strán SMER-SD, SNS a ĽS HZDS, ktoré zároveň tvoria najväčší poslanecký klub. Rozhodlo o tom presne 26 200 hlasov zo 67 322 oprávnených voličov. Zvolení zástupcovia sa funkcií ujali 20. decembra 2010.

Rok 2010 priniesol Banskej Bystrici zmenu, keď po rokoch do primátorského kresla zasadol pravicovo orientovaný nezávislý kandidát. Peter Gogola má za sebou polovicu svojho funkčného obdobia. Ako ho hodnotí on a ako jeho politickí oponenti? Čo sa mestu za uplynulé dva roky podarilo a v čom zlyháva? Ako budú vyzerať nasledujúce roky v Banskej Bystrici? Odpovede na tieto otázky prinesie prvá z diskusných relácií „Tak banskobystricky“ portálu BBonline.sk a lokálnej televízie ESO, ktorú prinášajú v spolupráci so Stredoslovenským osvetovým strediskom.

Verejná nahrávka diskusnej relácie Tak banskobystricky: Ožíva skapatý pes? sa uskutoční v stredu 5. decembra o 19.00 h v komornej sále Stredoslovenského osvetového strediska na Dolnej 35. Hosťami moderátora Filipa Roháčeka budú primátor Banskej Bystrice Peter Gogola, prednosta Mestského úradu Miroslav Rybár, podpredseda väčšinového poslaneckého klubu v mestskom zastupiteľstve SMER-SD, SNS, ĽS HZDS Jakub Gajdošík a poslanec MsZ z klubu SDKÚ-DS Ján Chladný. Na úvod sa diskutujúci vrátia do obdobia spred dvoch rokov k analýze volebných výsledkov a ich dopadov na Banskú Bystricu, k čomu sa pripojí aj hosť v hľadisku Martin Baník. Hlavnými témami budú fungovanie mestského úradu, investície v meste, mestské školstvo a tiež predpoklady budúcnosti mesta. (Pozvánka + podrobný rozpis tém…) Vstup na verejnú nahrávku bude voľný. Následne bude jej kompletný video záznam publikovaný na portáli BBonline.sk a uvidíte ho aj vo vysielaní banskobystrickej lokálnej televízie ESO (DVB-T kanál č. 27).