Quantcast

V utorok je na programe 6. zasadnutie Mestského zastupiteľstva. Poslanci budú okrem  iného aj opäť rozhodovať o plate primátora.

Ilustračné foto: Filip Roháček

Mestské zastupiteľstvo bude mať niekoľko zaujímavých bodov. Na úvod programu je na pláne schválenie zmeny rozpočtu, ktorá okrem iného počíta aj so spoluúčasťou mesta na projekte “Bystričania, obnovme si Medokýš!”, či s vyčlenením prostriedkov na dobudovanie multifunkčného ihriska v Sásovej pri opornom múre.

Vladimír Pirošík (Banskobystrická alternatíva) opäť dáva na schválenie návrh o zákaze kŕmenia voľne žijúcich holubov, psov a mačiek. Primátor Peter Gogola predkladá víziu rozvoja a smerovania mesta Banská Bystrica, ktorú odprezentuje jeho poradca Roman Neradný. Gogola predkladá aj materiál o príprave pilotného projektu “Od dávok k platenej práci” zameraného na riešenie problému dlhodobo nezamestnaných. Schvaľovať sa bude aj nová organizačná štruktúra Mestskej polície, ktorá by mala lepšie reflektovať požiadavky občanov k jej práci v obvodoch.

Vzhľadom k novému zákonu o obecnom zriadení, ktorý upravuje platové podmienky starostov a primátorov, sa bude opäť prerokovávať aj Gogolova mesačná mzda. Ešte v januári tohto roka mu MsZ odsúhlasilo základný plat 2636 eur. Po novom by mal dostávať ešte menej. Mzda mu môže klesnúť na 2454 eur, konečná výška platu bude závisieť od poslaneckej väčšiny Smer-SD – HZDS – SNS.

Jedným z najzaujímavejších bodov MsZ bude aj slovo pre verejnosť o 10.00 hod. S pripravovaným projektom rekonštrukcie Domu kultúry vystúpi podnikateľ Peter Valach. Ten ponúka mestu budovu na dobu určitú do vlastníctva resp. do prenájmu.

Šieste zasadnutie Mestského zastupiteľstva sa začína 21. júna (v utorok) o 9:00 vo Veľkej sieni Mestského úradu.