V piatok zaparkuje na Námestí Slobody v Banskej Bystrici šestnásť foodtruckov – mobilných reštauračných stánkov a začne sa tam trojdňový festival pouličného jedla.

K jedlám ulice určite patria pravé burgery, ale aj moderné hotdogy, sendviče a bagety, opekané rebierka, rozličné variácie cestovín či sladké wafle a palacinky či zmrzlina. V zahraničí sú však uličnými jedlami aj také, na ktoré sme u nás zvyknutí len v pohodlí domova. Napríklad v ázijskom svete aj polievky.

Všetky tieto chute privezie do Banskej Bystrice Food Trucks Slovakia. To podobné podujatia organizuje vo viacerých mestách, minulý mesiac napríklad v Bratislave. Street food festival Banská Bystrica sľubuje predstaviť to najlepšie zo svetovej pouličnej kuchyne.

Jednotlivé stánky sa na Námestí Slobody otvoria v piatok, 30. júna, o 12-tej hodine, a v rovnakom čase potom aj v sobotu a v nedeľu. Na priestranstve pred Domom kultúry bude možnosť dobre sa najesť vždy až do desiatej večer.

Susedská grilovačka na Fončorde

Mimochodom v piatok, od 10-tej do 18-tej hodiny, môžete zažiť malé gastronimické podujatie aj na Fončorde. Tamojšia predajňa zameraná na lokálne produkty – Gazdovský trh, ktorá sídli na ulici Družby 35, tam v tomto čase usporiada Susedskú grilovačku.

Na tej budete môcť počas piatka ochutnať grilované domáce klobásky či tradičné špekačky, ale aj syry. K podujatiu sa pridáva aj miestna kaviareň LOFT KAFÉ & Winebar a ochutnať tu budete môcť aj kávu z banskobystrickej pražiarne kávy Ondrejka. Gazdovský trh však pripravil chutné občerstvenie aj pre deti a tiež možnosť jazdy na koňoch.