Prvou hráčskou posilou banskobystrických futsalistov je mladý, talentovaný brankár Kevin Kollár, ktorý futsalovo vyrástol v Leviciach a odchytal 23 zápasov v mládežníckych reprezentáciách. Za necelé dva roky vo futsale dosiahol pekné úspechy, keď sa stal najlepším brankárom na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires a na turnaji v chorvátskom Poreči. 

Od kedy hrávaš futsal a kto ťa k nemu priviedol?

Futsal som začal hrať v januári minulého roku. Dokonca môj prvý zápas som odohral proti Banskej Bystrici. K futsalu som sa dostal dosť veľkou náhodou. Priviedli ma k nemu tréneri Levíc Viliam Rakica a Pavol Gabaš, za čo im veľmi ďakujem. Otvorili mi dvere úplne inému športu ako je futbal a aj novým možnostiam, ktoré by som s futbalom asi na 99-percent nezažil.

Ako hodnotíš doterajšie pôsobenie v klube Futsal Team Levice a v reprezentáciách?

Hodnotím ho veľmi pozitívne. Aj keď možné výkony neboli vždy na takej úrovni, ako som si predstavoval. Dali mi šancu skúsiť si juniorský, ale aj mužský futsal, spoznal som skvelých ľudí od vedenia až po hráčov. Tak isto spoluhráči boli skvelí, či už ako futsalistu, ale aj ako osobnosti. Určite keď sa ma niekto bude pýtať na Levice, nemôžem nič zlé na nich povedať. Chcem sa im aj touto cestou, za to všetko poďakovať.

Aký je tvoj doterajší najväčší futsalový úspech?

Samozrejme je to účasť na YOG 2018 (Olympijské hry mládeže) v Buenos Aires, ale rovnako aj nedávne víťazstvo na turnaji v Chorvátskom Poreči.

Čo by si chcel dosiahnuť vo futsale?

Mojim cieľom je byť vo futsale každým dňom lepší a lepší. Samozrejme zahrať si v nejakej z najlepších líg sveta a aj sa v nich udržať, kým to bude možné. Ale momentálne najbližší cieľ je vyhrať ligu, aj keď to bude veľmi náročné.

Prečo si sa rozhodol práve pre klub MIBA Banská Bystrica?

Najväčším ťahákom bolo pre mňa pravidelne chytávať. Ďalej podmienky na prípravu a aj na regeneráciu. A bude to aj nová skúsenosť, ktorá mi pomôže získať skúsenosti v lige, ale aj spoznať nových ľudí.

Aké máš očakávania od účinkovania v Banskej Bystrici?

V lige to bude určite dostať sa čo najďalej a v mojej rozbiehajúcej sa kariére by mi to malo pomôcť, ako som už spomínal, hlavne získaním skúseností. Budem ešte môcť nastupovať aj v juniorke, takže tam mám tiež najvyššie ciele. Už len dodám, že teším sa na novú sezónu a aj na nových ľudí.

Vizitka (klub):
2018-2019, Futsal Team Levice
muži – 5 odchytaných zápasov v základnej časti, 3 zápasy v play off (z toho jeden zápas ako hráč, v ktorom strelil gól)
juniori – 24 odohratých zápasov, v ktorých strelil 12 gólov (bol využívaný aj ako hráč)

Vizitka (reprezentácia):
Slovenská reprezentácia do 17 a do 19 rokov – dokopy 23 zápasov