Bystrickí futsalisti v piatok 2. novembra cestovali do Trnavy na 4. kolo Openligy. Po získanom bode na horúcej pôde v Novom Meste chcela MIBA uspieť aj v Trnave.

FC BULLS DIVUS Trnava – MIBA Banská Bystrica 4:3 (2:1)

Góly: Ľubomír Heteš 3, Peter Sládeček – Peter Zehnal, Patrik Prikryl, Róbert Greško
ŽK:
Martin Guldan, Daniel Bednár – Róbert Kútik, Ľubomír Willweber
ČK: Ľubomír Willweber
Pred 200 divákmi rozhodovali: Mário Belavý, Ján Szkokan.

Od úvodného hvizdu Banskobystričania pôsobili zakríknuto. Viazla im kombinácia a v obrane dávali domácim veľa priestoru. Tí to využívali na časté ohrozovanie Škubákovej brány. Nevydarený vstup hostí do zápasu potrestali domáci gólom a ujali sa vedenia 1:0. Následne MIBA zlepšila ofenzívny prejav, čoho následok bolo niekoľko nebezpečných striel a žrď nastrelená R. Kútikom. Na druhej strane sa ale nedokázali vyhnúť chybám, čím súperovi ponúkli prečíslenia, z ktorých jedno domáci využili na zvýšenie svojho náskoku na 2:0. V závere prvého polčasu sa však dočkali aj Banskobystričania, keď Andraščík zachytil súperovu rozohrávku a ponúkol gól Greškovi, ktorý nezaváhal a znížil na polčasových 2:1.

Ani vstup do druhého dejstva hosťom nevyšiel. V priebehu niekoľkých minút dostali dva góly a tak svetelná tabuľa zobrazovala stav 4:1. V snahe urobiť niečo s výsledkom Banskobystričania zvýšili agresivitu a pohyb, čím dostali domácich pod tlak a prinútili ich k chybám. Zvýšené úsilie MIBY bolo korunované gólom Prikryla po ideálnej prihrávke Zehnala. Ten sa zanedlho zapísal aj do streleckej listiny, keď dorazil strieľanú prihrávku Kútika a znížil na rozdiel jediného gólu. Hostia boli blízko aj k vyrovnaniu, no nezvládli riešenie prečíslení. Domácim poskytovala útočná hra hostí priestor na rýchle protiútoky, ktoré sa im darilo nebezpečne zakončovať a po jednom z nich nastrelili brvno brány hostí. Hráči MIBY sa pokúsili ešte o zvrat v záverečnej powerplay, avšak nedokázali si vypracovať výraznejšiu príležitosť na strelenie gólu. V poslednej minúte bol hosťom vylúčený Willweber, čo už nezmenilo na konečnom výsledku 4:3. Banskobystričanom sa tak nepodarilo domácim uchmatnúť ani bod.

Najbližší zápas bystrickí futsalisti odohrajú v piatok 9. novembra proti nováčikovi z Púchova – sTC Púchov. Púchovčania vo svojich všetkých troch zápasoch zvíťazili a v tabuľke po 4. kole figurujú na 2. mieste. MIBA Banská Bystrica pozýva všetkých priaznivcov v piatok o 19:45 hod. do športovej haly v Badíne. Po 4. kole sú banskobystrickí futsalisti na 7. mieste so ziskom štyroch bodov a na konte majä doposiaľ jedno víťazstvo, jednu remízu a dve tesné prehry.