Futsalisti MIBA Banská Bystrica majú za sebou úspešnú dohrávku 8. kola extraligy. V oklieštenej zostave tesne zdolali domáci Makroteam Žilina.

Úvodnému výkopu predchádzala minúta ticha za zosnulú manželku Ondreja Výboha, dlhoročného manažéra MIBY, ktorý s tímom v nedeľu nevycestoval.

Na góly sa čakalo do 15. minúty, v ktorej padli hneď tri. Po dlhom nahodení lopty od brankára Žiliny Jána Plošticu skóroval na dvakrát Michal Németh – 1:0. Krátko na to vyrovnal z dorážky Adam Lukáč a vzápätí sa prudkou ďalekonosnou strelou presadil brankár MIBY Tomáš Mičuda – 1:2. Hostia napokon po 20-tich minútach viedli o 2 góly, keďže tesne pred prestávkou rozvlnil sieť z dorážky Oto Malík – 1:3.

Po zmene strán sa Makroteamu podarilo vyrovnať. V 25. minúte si nabehol na prihrávku pred bránu Patrik Schmiester a v nasledujúcej minúte skóroval z prvej Libor Ťažký – 3:3. Takmer okamžite, ešte v 26. minúte, prinavrátil Bystričanom vedenie svojím druhým gólom Lukáč, ktorý sa efektnou finesou zbavil brániaceho hráča a prepasíroval loptu pomedzi nohy gólmana domácich.

V 32. minúte si našiel loptu pred odkrytou bránou presne dorážajúci kapitán hostí Marián Hudek, a MIBA tak vyhrávala 3:5. V 38. minúte sa skóre menilo dvakrát. Michal Németh najprv strelou k tyči znížil na 4:5, ale vzápätí po Malíkovej prihrávke z pravej strany usmernil loptu do vlastnej brány Vladimír Papajčík – 4:6. Autor vlastného gólu ešte v poslednej minúte duelu z penalty upravil na konečných 5:6.

Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica: „Na zápas do Žiliny, ktorá zaznamenala v posledných zápasoch len tesné prehry proti kvalitným súperom, sme cestovali vo veľmi oklieštenej zostave. Chýbali nám vykartovaní Rafanides, Čief, Vajda a na zápas s nami necestoval ani Konder a Prokaj. Náš tím sme teda doplnili o troch juniorov a snažili sme sa zamerať na defenzívu dirigovanú brankárom Mičudom a kapitánom Hudekom. V prvom polčase síce išiel do vedenia súper, ale dvomi rýchlymi gólmi pri našej power-play sme otočili priebeh stretnutia. V druhom polčase začal hrať aj súper bez brankára, čím nás zatlačil a naše mierne zaváhania využil na vyrovnanie. Okamžite nás však Lukáč posunul do vedenia a najmä vďaka bojovnosti sme už zápas nepustili z rúk. Musím pochváliť chalanov, ktorí ukázali, že aj napriek absencii nosných hráčov vieme podať kvalitný tímový výkon.“

Niké Futsal Extraliga – dohrávka 8. kola – nedeľa 26.02.2023, 17.00 h – ŠH Rosinky

ŠK Makroteam Žilina – MIBA Banská Bystrica 5:6 (1:3)

Góly: 15. a 38. Németh, 25. Schmiester, 26. Ťažký, 40. Papajčík (pen.) – 15. Mičuda, 15. a 26. Lukáč, 20. Malík, 32. Hudek, 38. Papajčík (vla.). ŽK: 7. Ťažký, 33. Baláž, 35. Ďurina, 35. Dolník – 30. Hudek. Rozhodovali: Bublávek – Mózer. Diváci: 100.

Zostava MIBA Banská Bystrica: Mičuda (Šimo) – Kršák, Solárik, Hudek (C), Malík, Lukáč, Adamov, P. Telúch, Pecho, Samson.

15 0 1 14 30:126 1

Futsalisti MIBA Banská Bystrica odohrajú posledný domáci zápas pred play-off vo štvrtok 9. marca od 20.00 h, keď v hale na Štiavničkách privítajú práve Makroteam Žilina.