Futsalisti Banskej Bystrice v piatok 8. októbra vycestovali v rámci 4. kola 1. SLF do hlavného mesta, kde sa predstavili proti dovtedy nezdolanému tímu 4FSC Bratislava. V zostave MIBA Ridop tentokrát chýbali opory Kyjovský a Konder, no Bystričanom sa podarilo získať bývalého hráča širšieho kádra reprezentácie a oporu žilinských klubov Patrika Krištofíka.

Úvod stretnutia vyšiel hosťom výborne, keď prakticky celý prvý polčas na ihrisku dominovali, vytvorili si množstvo šancí a naopak, súperovi dovolili len veľmi málo príležitostí. Gólovo sa najprv presadil kapitán Rafanides z pokutového kopu, ktorý vybojoval Čief. Druhý gól pridal nováčik Krištofík po kombinácii s Rafanidesom. Tretí vsietil s chuťou hrajúci Čief, ktorý zužitkoval dlhý výhod brankára Pecha a mierne zaváhanie domáceho brankára. Súper síce dokázal kontrovať po penalte, ale tesne pred prestávkou našiel Čief z rohu pred bránkou domácich Hudeka, a ten nekompromisne zvýšil na 1:4.

Hneď v úvodných sekundách druhého polčasu nepremenil čistú šancu hostí Krištofík, za čo Bratislavčania potrestali tím MIBA Ridop brejkom s gólovým zakončením. Bystričanov táto situácia nerozhodila a stále diktovali tempo hry, no bez gólového efektu. Kritický moment prišiel v 27. minúte, kedy domáci hráč Koricina pretlačil loptu cez dvoch hráčov hostí a Matyi skóroval do odkrytej bránky. Následne sa ukázala sila bystrického kolektívu, keď po pekných akciách Belaník s Vajdom v priebehu dvoch minút prinavrátili mužstvu MIBA Ridop trojgólové vedenie.

Od tohto momentu začali hrať domáci agresívnejšie, hra sa začala kúskovať a dominancia hostí sa postupne vytrácala. Góly však prišli až v závere stretnutia, kedy súper aktívnym presingom získal loptu a znížil na rozdiel dvoch gólov. Stretnutie mohol upokojiť Rafanides, no neprekonal výborne chytajúceho brankára domácich. Naopak, vzápätí urobili banskobystrickí futsalisti chybu v rozohrávke a hráči 4FSC z brejkovej situácie skorigovali stav stretnutia na 5:6. V záverečnej minúte si však hráči MIBA Ridop víťazstvo postrážili, hoci sa súper ešte pokúšal vyrovnať. Dôležité tri body tak zverencov trénera Martina Majlinga posunuli na druhé miesto tabuľky.

Martin Majling, tréner MIBA Ridop Banská Bystrica: „Zápas proti mladému tímu z Bratislavy sme od úvodu stretnutia zvládali výborne. Chalani nič nepodcenili a celý prvý polčas boli na ihrisku aktívni. Hlavne v ofenzíve z nás sršala istota, rozvaha, ale aj chcenie dať čo najviac gólov a kontrolovať priebeh stretnutia. Polčasový výsledok mohol byť aj vyšší, avšak ďalšie čisté šance ostali nevyužité.

V druhom polčase sme si taktiež vypracovali dostatok gólových príležitostí, ale naša hra už nebola na rovnakej úrovni ako v prvom polčase. Bohužiaľ, poľavili sme v aktivite na lopte, čo agresívny súper využil na skorigovanie stretnutia. Jednoznačný zápas sme si zbytočne skomplikovali, no dôležité sú tri body a ponaučenie do ďalších zápasov, že radosť z výhry prichádza až po 40 minútach a záverečnom hvizde rozhodcu. Tešíme sa už na najbližší zápas, ktorý odohráme doma proti Leviciam a verím, že na tento vždy emóciami nabitý zápas nás príde povzbudiť aj početná divácka kulisa.“

1. SLF – 4. kolo – piatok 8. 10. 2021 – Bratislava

4FSC FTVŠ UK Prírodovedec Bratislava – MIBA Ridop Banská Bystrica 5:6 (1:4)

Góly MIBA Ridop: Rafanides (pokutový kop), Krištofík (Rafanides), Čief (Pecho), Hudek (Čief), Belaník (Krištofík), Vajda (Rafanides)

Zostava MIBA Ridop: Pecho. Mičuda – Čief, Rafanides, Hudek, Krištofík, Belaník, Vajda, Tužinský, Glemba

4 0 1 3 4:14 1

Banskobystrickí futsalisti sa najbližšie predstavia v Športovej hale Dukla na Štiavničkách, kde v piatok 15. októbra o 20.00 h privítajú v rámci 5. kola 1. SLF mužstvo Levíc.