Už dnes, v piatok 18. októbra, nastúpia futsalisti MIBA Banská Bystrica na úvodný duel Open ligy Stred.

MIBA BB - ETNA NMPred sezónou k výraznej obmene kádra nedošlo. Odišli Výboh, Rusnák a Andraščík, pričom prvý menovaný bude členom realizačného tímu. Prišiel Peter Výlupok. V príprave futsalisti prehrali s Levicami 6:2 a vyhrali s Rimavskou Sobotou 15:1.

Open liga má svoju kvalitu, čo dokazuje aj fakt, že dvaja minuloroční účastníci, ktorí postúpili do Extraligy si v nej veľmi dobre počínajú. “Našim cieľom je skončiť v tabuľke čo najvyššie a samozrejme si polepšiť minuloročné umiestnenie (6. miesto). Chceli by sme zabojovať o účasť v baráži o Extraligu. Pevne verím, že aj tento ročník si naši fanúšikovia nájdu cestu do športovej haly v Badíne a podporia nás k dosiahnutie našich cieľov,” hovorí za MIBA Banská Bystrica Lukáš Berec.

Najvyššie ambície má viacero mužstiev. “Za favoritov súťaže považujem ŽFA Žirafu Žilina, Futbalshop Nové Mesto a Forever Mesto Púchov. Zamiešať karty môže aj posilnená DOXX Žilina, Trnava značne obmenila káder, uvidíme ako sa pre nich sezóna vyvinie. Pre mňa je veľkou neznámou nováčik z Nového Mesta.  Veľmi dôležité bude zbierať body z paluboviek súperov,” dodáva Berec.

V prvom kole nastúpia futsalisti MIBA Banská Bystrica o 19:45 proti Novému Mestu nad Váhom. Hrá sa v hale v Badíne.

[youtube x2t-RvXjUOw 640 380]