V najvyššej futsalovej súťaži Varta futsal liga začali odvety základnej časti. V 10. kole cestovali banskobystrickí futsalisti do Bratislavy, kde odohrali stretnutie s Barabérmi. V prvom meraní síl sa zrodila na palubovke v športovej hale Dukla remíza 3:3.

Varta futsal liga – 10. kolo – Bratislava

Rehab Klinik Barabéri vs. Lion car MIBA Banská Bystrica 1:5 (0:3)

Góly: Molnár  – Konder 2, Dobrota, Matheus Lemes, Evandro Oliveira. ŽK: Telúch (Banská Bystrica). Zápas sledovalo 50 divákov

Zostava MIBA: Hanakovič (Krejčí) – Konder „K“, Vajda, Dobrota, Lemes, Čief, Oliveira,  Samson, Tužinský

Povedali po zápase:

Peter Kafún (tréner Rehab Klinik Barabéri): „V odvetnej časti ligy sme chceli zaknihovať prvý víťazný zápas a uchovať si tak šancu na play-off. Žiaľ, opäť sme vyšli naprázdno. Tentokrát sme zlyhali v koncovke, kedy sme nedokázali premeniť množstvo vyložených šancí a to dnes rozhodlo. Naopak, Bystrica trestala naše chyby. Predovšetkým v prvom polčase sme nepokryli stred poľa, z čoho sme inkasovali tri góly.  Druhý polčas sme hrali aktívne, ale jeden strelený gól  je slabá vizitka. Verím, že v zostávajúcich zápasoch ešte zabojujeme a potešíme našich verných fanúšikov kvalitnými výkonmi. Súperovi gratulujem k víťazstvu.“

Martin Majling (tréner Lion car MIBA Banská Bystrica): „Na tretí zápas v tejto sezóne sme do hlavného mesta cestovali s jednoznačným cieľom, bodovať naplno. Hneď od úvodu stretnutia začali chalani plniť taktické pokyny a boli lepším tímom na palubovke. Výsledok prvého polčasu odzrkadľoval dianie na palubovke. V druhom polčase super zvýšil aktivitu, herne sa dostával do zápasu, ale výsledkovo sa mu nepodarilo zdramatizovať zápas, naopak naše vedenie sme ešte navýšili a pohodlne zvíťazili. Musím poďakovať všetkým chalanom za prístup počas celého zápasu a tiež obidvom brankárom, Hanakovičovi a Krejčímu, ktorí chalanom dodávajú istotu, čo je vo futsale veľmi dôležité.“