V predohrávke 7. kola Varta futsal ligy odohrali futsalisti MIBY Banská Bystrica stretnutie v Leviciach, kde ešte neokúsili chuť výhry a do zápasu išli s jasným cieľom, zvíťaziť.

banskobystrickí futsalisti nastúpili na palubovke Levíc, ktorá bola ich “Achillovou pätou” z minulých sezón. Domáci žlto-zelení prespali úvod a po góloch ostrostrelca Kyjovského a kapitána Rafanidesa v ôsmej minúte viedla MIBA dvojgólovým rozdielom. V pätnástej minúte time-out bystrického trénerského tandemu nemal na hráčov pozitívny dopad, naopak, akoby od tohto momentu vypustili agresivitu z hláv a s ňou aj chcenie zápas vyhrať. Trojgólová smršť domácich v priebehu troch minút bola odrazom nekoncentrácie hostí.

V druhom polčase sa Banskobystričania s výsledkom snažili robiť, čo mohli, no žiadny gól brankárovi domácich nedokázali streliť, hoci šancí na to mali viac než dosť. Levičania sa ešte dokázali presadiť dvakrát a futsalisti MIBY odišli z Levíc bez bodu. V ďalšom zápase vycestujú do Žiliny, kde ich bude čakať súper z MŠK, s ktorým v otváracom zápase sezóny hrali vyrovnanú partiu a oba tímy z palubovky odišli s jedným bodom.

Varta futsal liga – 7. kolo – Levice

Futsal Team Levice – MIBA Banská Bystrica 5:2 (3:2)

Góly: Gabaš 2, Adami, Rakica, Budovec – Kyjovský, Rafanides. ŽK: Chudý – Čief, Kušnír. Zápas sledovalo 150 divákov.

Hlasy po zápase:

Richard Bačo (tréner MIBA Banská Bystrica): „Na tento nás kľúčový zápas sme sa pripravovali zodpovedne. Vedeli sme, že prípadná výhra nás posunie vyššie a zvýši odstup. Žiaľ, zlyhali sme, pritom začiatok sa vyvíjal v náš prospech. Viedli sme po desiatich minútach 2:0 a mysleli si, že sa nám nemôže nič stať. Prestali sme behať a začali robiť chyby. Vycítil som, že môže byť zle, tak som zobral time-out. Prízvukoval som chlapcom, že práve teraz musia dávať pozor, aby sa domáci nedostali späť do zápasu. Prišlo to čo sme všetci nechceli, Levičania v priebehu piatich minút otočili zlepenými gólmi skóre a dostali sa späť do zápasu. Mali sme ešte dostatok času, niečo s tým výsledkom urobiť. Vrhli sme sa do útoku, no zakončenie bolo pre nás zakliate. Súper nás prevyšoval bojovnosťou a túžbou po viťazstve a tým jasne ukázal, že body zostanú doma. Pre nás veľké sklamanie z nášho výkonu. Neostáva nám nič iné ako sa z toho poučiť , aby sa to nezopakovalo.“

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „V dôležitom zápase na horúcej palubovke Levíc sme začali dobre. V prvých pätnástich minútach sa nám podarilo vypracovať si viacero gólových šancí, z ktorých sme premenili dve zásluhou Kyjovského a Rafanidesa. Následne sme však poľavili v koncentrácii, čo súper využil a v priebehu štyroch minút nám strelil tri šťastné góly, ale treba uznať, že bol v tých chvíľach agresívnejším tímom na ihrisku. V druhom polčase sme chceli otočiť výsledok, no naša koncovka bola nedôrazná a naopak domáci nás dvakrát gólovo potrestali z brejkových situácii. Aj vďaka našej poweplay s brankárom Kušnírom sme mali v druhom polčase viac loptu na halovkách my, ale chýbala nám väčšia túžba po dosiahnutí gólu. V tomto pre nás dôležitom zápase tak nakoniec zvíťazil bojovnejší a odhodľanejší tím a uštedril nám veľké ponaučenie do ďalších zápasov.“

Najbližšie sa banskobystrickí futsalisti predstavia na palubovke MŠK ŽIlina futsal, čím začínajú odvetnú časť Varta futsal ligy. Na domácej palubovke odohrajú zápas 22. novembra o 20.00 hod proti nováčikovi súťaže TNF Lions Prievidza.