Prvý júlový deň v obci Priechod neďaleko Banskej Bystrice odštartuje letná príprava pre štyri mužstvá z nižších súťaží.

O Pohár starostu obce Priechod si to rozdajú zástupca II. ligy MFK Dukla Banská Bystrica,  účastníci TIPOS III. ligy Stred MFK Lokomotíva Zvolena a MFK Žarnovica a domáci klub OFK 1950 Priechod, ktorý uplynulý ročník pôsobil v V. lige skupine C.

Program 25. ročníka odštartuje o 10.30 hod súbojom Priechodu s Duklou. Po tomto zápase prebehne oficiálne otvorenie turnaja. Nasledovať bude duel o 13.00 hod medzi Zvolenom a Žarnovicou. O 16.00 hod si to rozdajú Priechod so Žarnovicou a záverečným stretnutím bude o 18.00 hod súboj Dukly so Zvolenom. Oproti minulým ročníkom sa nebude hrať finále a zápas o tretie miesto, ale o víťazovi rozhodne konečná tabuľka.

Jednotlivé duely sa budú hrať v dĺžke 2×40 minút. Pre prítomných bude pripravené občerstvenie v podobe tradičného baranieho a hovädzieho gulášu. Po skončení turnaja sa uskutoční diskotéka v prírode.

Titul obhajujú futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica, ktorí sú zároveň aj najúspešnejším mužstvom v histórii turnaja. Ako to vyzeralo minulý rok si môžete pozrieť v našom staršom príspevku.