Už 15. ročník obľúbeného Štefan Cupu a zároveň charitatívny zápas futbalových osobností Vyčarujme deťom úsmev, sa uskutoční aj tento rok. Športová hala na Štiavničkách, na Štefana – 26. decembra, privíta množstvo futbalistov aj ich fanúšikov.

Občianske združenie New Faces aj tento rok pripravilo obľúbené športové podujatie. Futbalový maratón začína v športovej hale Dukla o 9.00 h a finále bude o 17:00. Diváci budú mať príležitosť v 24-zápasoch sledovať kvalitné futbalové umenie viac ako osemdesiatich hráčov. Na MIBA Štefan cupe sa predstavia aj známe futbalové mená pôsobiace v mužstvách banskobystrického regiónu, ktoré budú súťažiť o víťaznú trofej. Obhajcom prvého miesta je mužstvo FIT Arena.

Basic CMYK

Veľkým lákadlom bude aj tento rok charitatívny zápas Vyčarujme deťom úsmev, ktorý bude mať výkop o 17.30 h a postaví proti sebe známe futbalové osobnosti nášho regiónu, ktoré sa ale presadili vo veľkom futbale naplno. V tíme New Faces sa predstavia Michal Ďuriš (Mladá Boleslav), Jakub Sylvestr (FC Norimberg), Viktor Pečovský (MŠK Žilina), Peter Boroš (Dukla BB), Richard Zajac (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Michal Pančík (Podbrezová) a Robert Slipčenko. Za športových kúzelníkov nastúpia Jakub Považanec (Dukla Praha), Marek Hlinka (Dukla Praha), Tomáš Ďubek (Slovan Liberec), Lukáš Bambúch (HC ’05), Róbert Pich (Slask Wroclaw), Branislav Pindroch (Karviná), známy kondičný tréner Roman Švantner a thaiboxer Vladimír Moravčík.

VAV Stefan Cup a Vycaruj detom usmev, Banská Bystrica 26.12.2013Prvé dva ročníky verejnej zbierky “Vyčaruj deťom úsmev” boli venované pomoci deťom na klinike detskej onkológie a hematológie v Banskej Bystrici. Občianske združenie New Faces zakúpilo infúzne volumetrické pumpy, ktoré umožňujú malým-veľkým láskam liečbu v domácom prostredí a tak aspoň na chvíľu opustiť priestory nemocnice. V čarovný pondelok (12. júna 2013) otvorilo občianske združenie spolu so známymi športovcami interaktívnu školu v DFN v Banskej Bystrici, v rámci ktorej zakúpilo aj materiálne vybavenie pre multimediálnu výchovu za viac ako 7000 eur. Svojou prítomnosťou malých pacientov potešili aj zástupcovia jednotlivých futbalových klubov, ktorí sa zapojili do zbierky a deti obdarovali vytúženými hračkami a elektronikou. Ďalej sa New Faces rozhodlo venovať nielen pomoci chorým ale svoju pozornosť upriamilo aj na prevenciu zdravia a pod heslom „V zdravom tele zdravý duch“ buduje New Faces Arénu v mestskom parku v Banskej Bystrici, na ktorú poputuje výťažok tohtoročnej verejnej zbierky.

Charitatívny futbalový zápas