Banskobystrický mládežnícky futbalový klub JUPIE chce spoluprácou s MŠK Žilina dať možnosť svojim najtalentovanejším hráčom ďalej pôsobiť na najvyššej úrovni.

Hamšík„Sme veľmi radi, že sme nadviazali spoluprácu s JUPIE Futbalovou školou Mareka Hamšíka. Našou prioritou je mať podchytené spádové oblasti, kde je veľký predpoklad talentovaných hráčov. Následne môžu rozvíjať svoje schopnosti práve v MŠK Žilina, kde im poskytneme potrebné materiálne aj personálne zabezpečenie,“ povedal smerom k novej spolupráci zástupca MŠK Žilina Karol Belaník pre klubový web.

Medzi najznámejších odchovancov futbalového klubu JUPIE patrí Jakub Sylvestr, Andrej Rendla a Marek Hamšík. Práve jeho meno nesie futbalová akadémia. Jeho otec Richard hovorí, že spolupráca so žilinským klubom má pomôcť talentovaným futbalistom ďalej pôsobiť na najvyššej úrovni. „Naša futbalová škola používa v rámci SFZ postavenie Grassroots. Nemôžeme tak hrať I. ligu dorastu, najtalentovanejší chalani sú u nás do svojich pätnástich rokov. Najlepších tak potrebujeme posúvať, aby neklesli do nižšej dorasteneckej ligy. Hľadali sme partnera, ktorý by dokázal zastrešiť a zobrať pod ochranné krídla našich odchovancov,“ povedal Richard Hamšík.

Krok uvítal aj samotný 29-ročný slovenský reprezentant. „Naša mládež sa v určitom veku musí posúvať ďalej, v rámci regiónu padla jednoznačná voľba na MŠK Žilina,“ dodal Marek Hamšík.