V rámci 1. kola Slovenského pohára žien cestovali hráčky MFK Dukla Banská Bystrica počas uplynulého víkendu do Trenčína.

Začiatok stretnutie patril domácim futbalistkám. Na svojich kopačkách držali loptu, ale do vážnejšieho zakončenia sa nedostali. Hostky hrozili z protiútokov, ale ani im nebolo dopriate otvoriť skóre. Domáce hráčky sa ujali vedenia gólom Repkovej v závere prvého polčasu, keď z ostrého uhla prekonala brankárku Tišliarovú.

V druhom polčase sa hra bystrických hráčok zlepšila a po rohovom kope Veselovej a nedôslednom zákroku Jančovičovej sa po dorážke presadila Gembická. Tá istá hráčka však o niekoľko minút dlho váhala a zo sľubnej šance nakoniec nebolo nič. Na opačnej strane poslala domáce do vedenia hlavičkou Škrovanová a o niekoľko minút zvýšila náskok nevídaným gólom striedajúca Lišková. Briššová mohla ešte zdramatizovať výsledok ale v sľubnej šanci sa v poslednom momente pošmykla. Gólovú postupovú poistku pridala o päť minút Griačová. Po víťazstve 4:1 do ďalšieho kola zaslúžene postúpili futbalistky AS Trenčín.

Slovenský pohár Žien – 1. kolo – Trenčín

AS Trenčín vs. Dukla Banská Bystrica 4:1 (1:0)

Góly: 43. Repková, 62. Škrovanová, 71. Lišková, 76. Griačová – 54. Gembická. ŽK: Valentíková. Zápas sledovalo 50 divákov.

Zostava AS Trenčín: Jančovičová – Laginová (89. Valová), Šišková, Repková, K. Griačová, Chovancová (84. Buláková), Kardošová (67. Lišková), N. Griačová, Popelková, Saganová, Škrovanová

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Tišliarová – Poliaková, Kršiaková, Ždánska, Kiškováčová (74. Bozalková) – Veselová, Miháliková, Jacenková (80. Kopernická), Šimová (62. Valentíková) – Gembická (89. Neuschlová), Briššová

Povedal po zápase:

Jaroslav Boroviak (tréner MFK Dukla Banská Bystrica): „Museli sme skombinovať obe družstvá žien aj dorasteniek, pričom celú defenzívu sme mali vyskladanú z mladších hráčok. Súper bol z tých kvalitnejších, hrali sme s dôrazom na obranu a na rýchle brejky. To nám do konca prvého polčasu aj vychádzalo, no v posledných minútach sme inkasovali nešťastný gól do šatne. Po prestávke sme vyrovnali aj hru aj skóre, ale viditeľne nám dochádzali sily a museli sme prestriedať hráčky. O výsledku rozhodli chýbajúca kondícia a slabšie skúsenosti mladších hráčok.“

Duklistky sa v sobotu 25. augusta 2018 v prvom kole I. ligy žien predstavia na pôde vicemajsteriek z Bardejova. Dorastenky o deň neskôr privítajú na domácom ihrisku v Radvani súperky z Prievidze.