V sobotu odštartoval nový ročník II. futbalovej ligy. Hráči MFK Dukla Banská Bystrica ho otvorili zápasom u nováčika súťaže v Námestove.

Námestovo, ktoré sa o víťazstvo v stredoslovenskej tretej lige v uplynulej sezóne do poslednej chvíle bilo s Rakytovcami, má za sebou úspešnú treťoligovú sezónu len s jedinou prehrou. Hneď v úvodnom dueli druhej najvyššej súťaže však prišlo pre hráčov z Oravy rýchle vytriezvenie, o ktoré sa postarali hráči banskobystrickej Dukly.

Druhý tím uplynulej sezóny druhej ligy u nováčika od začiatku potvrdzoval úlohu favorita a od úvodných minút mal loptu vo svojej moci. S tým si domáci nevedeli rady a skončilo to už v ôsmej minúte nariadenou penaltou. Z jedenástich metrov sa potom nemýlil Ľubomír Willwéber. Dukla síce ukazovala svoju prevahu a hralo sa najmä na polovici domácich, ale vyslúžené gólové korenie prišlo až v 44. minúte, kedy zafungovala spolupráca po osi Šulc – Polievka a druhý menovaný, nepokrytý domácimi obrancami, zvýšil na 0:2.

V druhom polčase zverenci Stanislava Vargu rýchlo nadviazali na svoje ofenzívne snahy a už v 50. minúte, po zlom zásahu Lešňovského, pohotovo zareagoval Dávid Richtárech a zvýšil na 0:3. Do veľkej šance sa po nepresnosti domácej obrany dostal v 58. minúte znovu Richtárech, ktorý si rýchlo dokázal spracovať loptu, lenže jeho nebezpečná strela skončila napokon len na brvne Lešňovského bránky. V 64. minúte sa do výbornej príležitosti po rýchlom pase dostal Polievka, ktorého domáca obrana v šestnástke faulovala. Lopta sa však stihla odraziť ku Šulcovi a nová posila Dukly jasne prekonala Lešňovského – 0:4. V 67. minúte na ďalšiu chybu domácej obrany dobre reagoval pohotový Šulc, ktorý našiel Róberta Polievku a ten sa po presnej a úplne pohodovej koncovke dostal k druhému gólu v zápase.

Námestovu sa následne podarilo vytvoriť náznak akcie, lenže po okamžitom protiútoku v šestnástke dokázal zareagovať na loptu opäť Polievka a z otočky sa v 69. minúte postaral o oku lahodiace zavŕšenie svojho hetriku. Domácim sa podarilo ohroziť Hrušku v bráne Dukly, keď sa strela Buckulčíka v 70. minúte ešte pred bránkou odrazila od zeme, ale gólman hostí úspešne zasiahol. Gólovo sa naopak opäť radovala Dukla. Róbert Polievka v ďalšej akcii o dve minúty na to našiel Dávida Richtárecha a ten po zemi zvýšil na 0:7. Nasledovalo viacero striedaní na oboch stranách a zápas sa už v pokoji dohrával. Rozhodca navyše nechal bez povšimnutia aj pád domáceho hráča v šestnástke Dukly dve minúty pred koncom, a tak duel skončil jasným výsledkom pre hosťujúcu Duklu.

Zápas 1. kola II. futbalovej ligy 2021/2022

MŠK Námestovo – MFK Dukla Banská Bystrica 0:7 (0:2)

Góly: 8. Willwéber (z 11 m.); 44., 67. a 69. Polievka, 50. a 72. Richtárech, 64. Šulc. ŽK: 19. Buckulčík (Námestovo).

Zostava MFK Dukla: Hruška – Slaninka (73. Vajda), Richtárech (83. Uhrinčať), Ľupták, Šulc, Kupčík, Hanes, Polievka (73. Jurčišin), Migaľa (83. Červeň), Pišoja, Willwéber (83. Tóth).

Duklu čaká ďalší zápas o týždeň, v sobotu 31. júla v Skalici.