Banskobystrická Dukla sa zatiaľ v príprave prezentuje rozpačitými výkonmi. Prišla už o štvoricu hráčov jesennej základnej zostavy, z prvých hráčov na skúške nezostal nik. Teoretickou posilou by mohol byť Nigerijský útočník Hector Tubonemi z Podbrezovej, kde však pravidelne na jeseň nehrával.

Zaciatok zimnej pripravy FK Dukla, Banska Bystrica, 8.1.2014Dukle sa zatiaľ v príprave nedarí. V prvom zápase podľahla vedúcemu tímu štvrtej najvyššej súťaže na západnom Slovensku – Gabčíkovu 0:2, potom vyhrala nad corgoňligovým DAC Dunajská Streda 1:0, doma prehrala s Rimavskou Sobotou 0:1 a remizovala v Šali 1:1.

Podobne ako v uplynulých rokoch, aj počas tohtoročnej zimnej prípravy zavíta FK Dukla do Čiech. V rámci dlhoročnej spolupráce klubov si v najbližších dňoch červeno-bieli zmerajú sily s aktuálnym lídrom Gambrinus ligy – AC Sparta Praha, a tiež po jeseni štvrtým tímom, Duklou Praha.

Osemnástka hráčov, vrátane útočníka Podbrezovej Hectora Tubonemiho na skúške, a realizačný tím v pondelok napoludnie vyrazili do českej metropoly. Už v utorok o 14-tej hodine sa zverenci trénera Norberta Hrnčára postavia na pražskom Strahove Sparte, ktorá na jeseň v českej najvyššej súťaži ani raz neprehrala, nastrieľala 41 gólov a pred Plzňou má päťbodový náskok.

V piatok o 11.00 h bude potom na umelej tráve v neďalekom Beroune výkop ďalšieho prípravného zápasu, v ktorom si Dukla zmeria sily s Duklou. Kluby, ktoré si kedysi konkurovali v boji o najlepších futbalistov v službách vojenskej služby, dnes patria medzi stabilné súčasti najvyššej súťaže. Aj keď pražský klub mal v novodobej histórii o niečo zložitejšiu cestu na vrchol, dnes je Dukla Praha štvrtá v tabuľke Gambrinus ligy a aktívne bojuje o účasť v pohárovej Európe. Jej dres od minulého leta oblieka aj odchovanec banskobystrického klubu – stredopoliar Marek Hlinka.

Káder FK Dukla na sústredení v Prahe (27. – 31.1.)

Brankári: Peter Boroš, Ján Ďurčo, Viktor Budinský.

Obrancovia: Patrik Vajda, Saša Savič, Matej Podstavek, Ján Nosko, Michal Vodecký, Šimon Kupec, Marco De Vito.

Stredopoliari: Jakub Považanec, Jozef Rejdovian, Branislav Ľupták, Martin Chrien.

Útočníci: Marek Šovčík, Michal Peňaška, Fabián Slančík, Hector Tubonemi.