Najvyššia slovenská futbalová súťaž mala uplynulý víkend reprezentačnú prestávku, ale nižšie futbalové súťaže v našom regióne sa hrali naplno a my vám prinášame ich sumár.

II. liga – Východ (11. kolo)

Dolná Ždaňa si vďaka štvorbodovému náskoku mohla dovoliť jedno zaváhanie aby zostala na prvom mieste. Málokto však čakal, že to bude u predposledných Popradčanov a takisto je prekvapením výhra poslednej Starej Ľubovne nad Podbrezovou. Tá si môže napraviť reputáciu v ďalšom kole, kedy je na programe zápas na domácom ihrisku proti Zvolenu. Na druhom mieste je tak Spišská Nová Ves 3 body pred Podbrezovou, prenasledovanou Ružinou s dvoj-bodovým odstupom. Banskobystrické „béčko“ si rozdelilo body s tým košickým a v tabuľke sa nachádzajú v strede vedľa seba. Derby zápas v Humennom, s tabuľkovým susedom Tatranom Prešov sa skončil šťastnejšie pre domácich, ktorí vďaka víťazstvu poskočili na 11. miesto.

Partizán Bardejov – ŠK Odeva Lipany 2:0

HFC Humenné – 1. FC Tatran Prešov 2:1

MŠK Žilina „B“ – MFK Vranov nad Topľou 2:0

MFK Košice „B“ – FK Dukla Banská Bystrica „B“ 0:0

Slavoj Trebišov – FK Spišská Nová Ves 0:1

MFK Goral Stará Ľubovňa – ŽP Šport Podbrezová 1:0

FK Lokomotíva Zvolen – Baník Ružiná 1:2

FK Poprad – Sokol Dolná Ždaňa 2:1

III. liga (10. kolo)

Tento víkend bol v tretej lige stred bohatý na remízy a v Rakytovciach bohatý na góly. Hráči domáceho MFK ich nastrieľali až sedem a keďže Liptovská Štiavnica iba remizovala s Bánovou, naďalej vedú tabuľku tretej ligy s náskokom štyroch bodov. Ďalší banskobystrický klub – ŠK Kremnička si z Čadce odviezol za víťazstvo 1:3 všetky tri body a po pár nevydarených zápasoch si pripísal na konto druhú výhru po sebe a aj naďaľej drží krok s čelom tabuľky. V tej sa žiadne zmeny neudiali, pretože sa až päť duelov skončilo remízou. Niektoré sú dosť veľkým prekvapením. Posledné Fiľakovo získalo svoj štvrtý bod v súťaži proti Námestovu a Liptovská Štiavnica pomaly stráca kontakt s prvou priečkou, keď remizovala už druhý zápas v rade.

MFK Banská Bystrica – MŠK Turany 7:0

Cementáreň Lietavská Lúčka – MFK Nová Baňa 3:2

FTC Fiľakovo – MŠK Námestovo 0:0

MŠK Kysucké Nové Mesto – ŠK Závažná Poruba 1:1

CSM Tisovec – Baník Kalinovo 1:1

FK Čadca – ŠK Kremnička 1:3

Družstevník Liptovska Štiavnica – Jednota Bánová 1:1

Tatran Krásno nad Kysucou – Baník Veľký Krtíš 0:0

IV. liga – JUH (10. kolo)

Suverénnym lídrom 4.ligy je po desiatich kolách FK Žiar nad Hronom, čo potvrdil víťazstvom 1:3 v Poltári. Hráči Čierneho Balogu sa od prvého miesta vzdialili už na šesť bodov, pretože v zápase s JUPIE Podlavice si domáci hráči po piatich zápasoch konečne pripísali výhru 2:0. V derby zápase o Štiavnicu sme víťaza po 90-tich minútach nespoznali a prítomní diváci márne čakali aj na góly. O góly však nebola núdza v Divíne, kde sa predstavil tabuľkový sused – Prameň Kováčová. Síce sa tam takisto zrodila remíza, gólov tam padlo až šesť.

Prameň Dolná Strehová – PS Hliník nad Hronom 0:3

FC Slovan Divín – Prameň Kováčová 3:3

SKLOTATRAN Poltár – FK Žiar nad Hronom 1:3

JUPIE Banská Bystrica-Podlavice – ŠK PARTIZÁN Čierny Balog 2:0

FK 34 Brusno – Jednota Málinec 0:0

MFK Revúca – Poľnohospodár Veľký Blh 2:0

Sitno Banská Štiavnica – Baník Štiavnické Bane 0:0

V. liga – skupina C (10. kolo)

Už v sobotu mohli hráči Šalkovej oslavovať dôležitý posun vpred, keď porazili na domácom ihrisku Jasenie, pretože zabodovanie Žarnovice proti Badínu nebolo očakávané. Žarnovica nakoniec s Badínom prehrala 1:3 a momentálne sa nachádza na poslednom mieste so stratou jedného bodu. Hodruša-Hámre si v rámci stíhacej jazdy na Badín už nepripúšťa žiadne zaváhania a tentokrát na to doplatili Selce, ktoré nesplnili svoj cieľ – odniesť si z Hámrov jeden bod. Jeden bod si ale odvážala Hrochoť zo Slovenskej Ľupče, ktorá nezvíťazila už štyri zápasy v rade a v tabuľke pomaly klesá.

FK Šalková – FK 1928 Jasenie 2:0

OŠK Lutila – Tatran VLM Pliešovce 5:1

OFK 1950 Priechod – FC Junior Radvaň 1:2

OFK Slovenská Ľupča – ŠK Hrochoť 1:1

OŠK Hodruša-Hámre – ŠK Selce 3:2

FK Žarnovica – ŠK Badín 1:3

ŠK Sásová – MFK Strojár Krupina 2:0

I. TRIEDA (10. kolo)

Tento víkend bol v 1. triede bohatý na góly, veď v priemere padlo viac ako 4 góly na zápas. Na Balážoch ich videli diváci až sedem, keď domáci hráči deklasovali Beňuš 6:1 a potvrdili, že oni na dno tabuľky nepatria. Ďalší debakel sme zaznamenali v Hronci, kde sa predstavila desiata Heľpa a v Čiernom Balogu naháňajúcom Sokol Medzibrod. Ten zvíťazil v dôležitom derby zápase v Lučatíne 0:1 gólom v závere zápasu a udržal si tak štvor-bodový náskok. Na opačnom konci tabuľky je Nemecká o jeden bod za Beňušom a o štyri za Harmancom, ktorý prehral s domácimi Poničanmi 4:1.

Mladosť Lučatín – Sokol Medzibrod 0:1

ŠK Hronec ŠK Heľpa 6:0

Družstevník Baláže Slovan Beňuš 6:1

Tatran Čierny Balog Spartak Závadka nad Hronom 5:1

ŠK OPL Poniky Tatran Harmanec 4:1

Sokol Braväcovo Mier Mýto pod Ďumbierom 0:0

Sokol Nemecká Partizán Osrblie 2:3

II. TRIEDA skupina A (10. kolo)

Na prvom mieste v II. triede stále zostáva Riečka, keď si aj tento víkend poradila s kvalitným súperom zo Strelník. Kontakt s prvým miestom si za výhru na Mičinej naďalej držia Staré Hory a stráca ho Malachov, ktorý prekvapivo podľahol domácim hráčom Králik. Pár divákov v Tajove videlo až 10 gólov, z toho až osem v sieti hostí a keďže Jakub zvíťazil nad Šalkovou, tak sa Hiadeľ priblížil ku poslednému miestu na rozdiel dvoch bodov.

ŠK Králiky Slovan Malachov 1:1

Iskra Horné Pršany Družstevník Dúbravica 4:1

ŠK Zornička Riečka Družstevník Strelníky 1:0

Slovan Tajov Sokol Hiadeľ 8:2

ŠK Sokol Jakub FK Šalková „B“ 4:2

Tatran Podkonice OFK 1950 Priechod „B“ 3:1

Družstevník Mičiná ŠK Sokol Staré Hory 2:3

TJ Hronsek mal voľno