Počas uplynulého víkendu sa v Banskej Bystrici uskutočnila celoslovenská pohárová súťaž disciplín IDO a Majstrovstvá Slovenska v latinsko-amerických tancoch.

tanec_05Prvý marcový víkend sa na Štiavničkách v Banskej Bystrici niesol v znamení tanca. Sobotňajšie Majstrovstvá Slovenska v latinsko-amerických tancoch vystriedala nedeľňajšia celoslovenská pohárová súťaž Streetdance open 2013. Na parkete sa počas dvoch dní vystriedalo vyše 500 tanečníkov z viac ako 50 klubov z celého Slovenska. Celé sa to konalo pod záštitou Slovenskej tanečnej organizácie IDO v spolupráci s Jurajom Fáberom a jeho Faber dance school a taktiež tanečnou skupinou Fresh dance group a Glams.

Už od skorého rána prebiehali prvé kolá v jednotlivých kategóriách. Do poroty zasadli počas nedeľňajšieho Streetdance open 2013 známi tanečníci z celého Slovenska, medzi nimi aj odchovankyňa tanečného klubu Fresh Krupina Simona Machovičová a Zuzana Kaduková z Elementu Banská Bystrica. Súťažilo sa v kategóriách Disco sólo, duo a Hip Hop sólo, duo a choreografia ladies style, v ktorej sa zo zlata tešili práve tanečníci Elementu z Banskej Bystrice. O svojom tanečnom umení presvedčili aj iné kluby, z nich najúspešnejšie Lentilky Žilina, Fresh dance group Krupina, D.S. Studio Košice, M.A. Hip Hop Unit Bratislava, Distcrit dance Bratislava. To, že ani Banská Bystrica a jej okolie nie sú chudobné na kvalitné tanečné kluby dokázali tanečníci z Wanted, Street Element Podbrezová, Faber dance school a Glams.

Atmosféra na Štiavničkách bola skvelá a radosť z tanca sa prejavila aj v publiku, keď hlasný potlesk striedali povzbudivé výkriky pre súťažiacich. Plná športová hala presvedčila o tom, že aj Banskobystričania majú radi hudbu a tanec, a tešia sa každej takejto akcie v meste. To, že tanec je naozaj pre každého dokázali aj tanečníci – rodičia z klubu Stella Považská Bystrica, ktorí svojou choreografiou s názvom Old School tak nadchli publikum, že si po svojom výkone vyslúžili ako jediní standing ovation.

tanec