Pod veľkým tlakom boli banskobystrickí hokejisti pred štvrtým zápasom semifinálovej série Tipsport extraligy proti Nitre. V prípade, ak by hostia pod Urpínom zvíťazili, v nasledujúcom domácom zápase by mohli rozhodnúť o svojom postupe do finále. Vážnosť situácie si uvedomoval aj tréner baranov Miroslav Chudý, ktorý spravil v zostave niekoľko zmien. Tou najvýraznejšou bolo opätovné zaradenie Preisingera na zápasovú súpisku.

HC’05 Banská Bystrica – HK Nitra 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 6. Kafka (Handlovský, Preisinger), 33. Surový (Handzuš), 43. Matoušek (Gründling), 46. Kafka (Matoušek, Kousalík) – 3. H. Ručkay (Slovák, R. Školiak), 56. König (Stümpel). Zápas sledovalo 2826 divákov. Stav série 2:2.

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Košarišťan – Čížek, M. Rosandič, Gründling, Biro, Kousalík, Bambúch, Jaborník, Guimond – White, Kytnár, Kudrna – Hudec, Handzuš, Surový – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Zigo, Matoušek

Zostava HK Nitra: Valent (46. Lakosil) – Milo, Mezei, König, Ordzovenský, M. Novák, Kuzma – Pupák, Štefanka, Bajtek – L. Novák, Stümpel, Tománek – Slovák, Školiak, H. Ručkay – J. Ručkay, Lelkeš, Piačka

Hokej - HC 05 Banska Bystrica vs. HK Nitra - 23.03.2015 - Banska BystricaTradičnú zakríknutosť domácich hokejistov zo začiatku stretnutia využili Nitrania už v tretej minúte, keď Slovák spoza bránky pohotovo prihral puk pred bránkovisko, odkiaľ ho poslal do siete nepokrytý Henrich Ručkay. V šiestej minúte barani vyrovnali po spolupráci navrátilca Preisingera s kanonierom Kafkom, ktorý prekvapil Valenta strelou z uhla. O dve minúty neskôr mohla Nitra získať stratené vedenie, ale Lelkešov samostatný únik zlikvidoval výborným zákrokom Košarišťan. V štrnástej minúte sa v krátkom slede dostali do dobrých príležitostí Kafka s Handlovským, skóre sa však nemenilo. Dve minúty pred koncom zatlačila hostí do defenzívy štvrtá formácia Banskobystričanov, no Matoušek z dobrých pozícií ani raz netrafil priestor medzi troma žrďami.

Na začiatku prostredného dejstva sa barani bránili presilovej hry hostí a Košarišťan v nej úspešne čelil viacerým nebezpečným situáciám. V dvadsiatej ôsmej minúte vyskúšal na opačnej strane Valentovu pozornosť po prečíslení domácich hokejistov aktívny Preisinger. Pri nasledujúcej početnej výhode Banskej Bystrice nebezpečne pálil obranca Guimond. V tridsiatej druhej minúte mohol Rosandičovu chybu potrestať Jakub Ručkay, z bezprostrednej blízkosti však Košarišťana neprekonal. Udrelo teda na opačnej strane, keď sa na modrej čiare zmocnil puku Handzuš a naslepo ho poslal na pravú stranu k Surovému, ktorý strelou z prvej strelil svoj siedmy gól vo vyraďovacej časti. Do druhej sirény mali corgoni ešte niekoľko dobrých šancí na vyrovnanie skóre, tú najväčšiu zahodil počas presilovky v tridsiatej siedmej minúte Tománek, keď po peknej kombinácii namieril iba do tyčky odkrytej banskobystrickej svätyne. V štyridsiatej minúte sa po krídle predral až ku Valentovi Surový, podarilo sa mu zakončiť bekhendom, no puk z jeho hokejky v poslednej chvíli pred bránkovou čiarou zachytil König.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica vs. HK Nitra - 23.03.2015 - Banska BystricaV úvode tretej tretiny sa v ďalšej dobrej príležitosti ocitol Tománek, ale bol to v štyridsiatej tretej minúte domáci tím, ktorému sa podarilo streliť gól. Matoušek pred modrou čiarou prevzal puk, v plnej rýchlosti sa predral pomedzi dvoch brániacich hráčov a z ľavého kruhu nekompromisne zakončil. V štyridsiatej šiestej minúte sa ten istý hráč dostal do ďalšej šance, spoza nitrianskej bránky sa dostal k strele, ktorú Valent vyrazil iba k nepokrytému Kafkovi a český legionár vsietil svoj druhý gól v stretnutí. V päťdesiatej tretej minúte zaujala kombinácia Nováka so zakončujúcim Stümpelom, proti ktorému vytiahol vynikajúci zákrok betónom Košarišťan. Skúsený nitriansky center mal leví podiel aj na góle Nitry z päťdesiatej šiestej minúty, pretože sa mu podarilo vyhrať buly v obrannej tretine baranov, z ktorého rezultovala pohotová a presná strela König do banskobystrickej siete. To však bolo za strany corgoňov všetko, séria sa preto vráti pod Zobor za stavu 2:2 na zápasy.

Séria sa teraz sťahuje späť do Nitry, kde v stredu 25. marca odohrajú barani piaty duel série. Začiatok zápasu je stanovený na 17.00 hod a víťaz tohto stretnutia bude mať prvý mečbal.