Bystrické basketbalistky sa predstavili na domácej palubovke v omladenej zostave proti hráčkam Popradu. V družstve púm sa niektoré mená predstavili v ženskej extralige po prvýkrát.

Úvod zápasu strelecky otvorila za domáce hráčky kapitánka púm Števulová, ktorej to však ihneď opätovala popradská pivotka. Bystričankám sa rýchlou hrou podarilo natiahnuť skóre na rozdiel piatich bodov, no Popradčanky im nedovolili odísť na väčší bodový rozdiel a štyri minúty pred koncom štvrtiny prevzali vedenie do svojich rúk. Vo vysokom tempe sa pokračovalo aj v druhej štvrtine, kde sa Bystričankám strelecká muška vychýlila a nedarilo sa im ani zastaviť pivotské duo Rušiňáková – Filičková. Na polčasovú prestávku tak pumy odchádzali do štrnásťbodovým mankom.

Druhý polčas strelecky otvorili bystrické pumy, no obranné chyby im nedovolili znížiť náskok súpera. Skúsenejšia pivotka Popradu Rušiňáková v útoku jednoznačne dominovala a svojmu družstvu len pomohla navýšiť rozdiel na 21 bodov. Aj napriek tomu sa pumy nevzdávali a bojovali do konca zápasu, čomu nasvedčuje aj stav poslednej štvrtiny, ktorú prehrali len o jeden bod.

Extraliga ženy – 1. kolo – Banská Bystrica

ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BAM Poprad 37:59 (19:33)

Najviac bodov: Števulová 10, Jelenčíková 5, Van Dalen, Žilinská 4 – Rusiňáková 16, Filičková 15, Tetemondová 8

Povedali po zápase:

Miloslav Michálik (tréner ŠKP 08 Banská Bystrica): „Odohrali sme náš prvý zápas v tomto zložení, takže je to ťažké hodnotiť. Tento rok sme opäť vzali do nášho tímu hráčky z mladších ročníkov, tie potrebujú ešte čas a veľa tvrdej práce, aby sa dokázali popasovať s takýmto súperom. O výsledku rozhodla  naša nízka úspešnosť z otvorených pozícií a taktiež chyby v závere druhej štvrtiny. Musíme naďalej pracovať a byť najmä trpezliví.“

Petra Števulová (kapitánka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Do zápasu sme išli všetci plní očakávaní a napriek tomu, že to bol náš prvý spoločný zápas v tejto zostave, pokúsili sme sa podať čo najlepší výkon. O konečnom výsledku rozhodli naše chyby hlavne v obrane a veľmi nízka úspešnosť streľby. Veľa našich dievčat si dnes zahralo prvý extraligový zápas, za ktorý sa nemusia vôbec hanbiť. Verím , že budeme už len napredovať.“