V pondelňajšom zápase Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) sa potvrdila vyrovnanosť súťaže a zrodil sa ďalší tesný výsledok. Najbližšie sa predstaví domáci výber v pondelok 23. februára proti Diplomats Pressburg.

UMB Hockey team – HK Slávia STU Bratislava 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

UMB-STU_50Góly: 22. Kováčik (Primus), 34. Máľus (Šándor, Trnka), 44. Kováčik (Primus, Akantis) – 18. Štefánik (Hubek, Rendek), 27. Hajduk (Mičúch), 31. Hajduk (Kanda), 58. Mičúch (Hajduk, Kanda)

Zostava UMB Hockey team:
Juraštík – Kandra, Knut, Dolník, Rešetár, Ramaj, Studený – Indrych, Majling, Plešavský, Primus, Trnka, Akantis, Máľus, Kováčik, Šándor, Maliňák, Ferleťjak.

V prvej tretine sa obidva tímy dostali do niekoľkých sľubných šancí, ale chýbala presnosť v koncovke. Príležitosť pre hostí prišla v 17. minúte, kedy sa na trestnej lavici ocitli dvaja hráči UMB. Aj keď gól v presilovke o dvoch hráčov nepadol, tlak pokračoval v presilovke o jedného hráča a vyústil do gólu Štefánika, ktorému presne do pohybu prihrával Hubek. V závere tretiny mali možnosť hrať presilovú hru aj domáci hráči, ale vyrovnať sa im nepodarilo.

UMB-STU_33Gól z domácej hokejky prišiel v úvode druhej tretiny, keď sa Kováčikovi vyplatila jeho dôraznosť a na dvakrát dorazil puk za chrbát Porubského. Následne mohol UMB poslať do vedenia Majling, ale sám pred brankárom sa nepresadil. V 27. minúte prišla hviezdna chvíľa Hajdúka z tímu STU. Najprv poslal hostí blafákom do vedenia a o štyri minúty strelou švihom zvýšil na 1:3. UMB sa podarilo znížiť o dve minúty na to, vďaka Tomášovi Máľusovi. Najprv sám pred brankárom neuspel, ale po menšej trme-vrme v rohu klziska sa dostal k nemu puk opäť a strelou pomedzi betóny skóroval. V závere hral tím UMB presilovku a prudká strela Studeného skončila za chrbtom súperového brankára, ten ho však v poslednej chvíli vytiahol na bránkovej čiare. Rozhodca rozpažil ruky na znak toho, že gól dosiahnutý nebol.

V tretej tretine mohol hneď v prvých sekundách vyrovnať Indrych (UMB), ale jeho samostatný prienik zakončený blafákom nebol úspešný. V 42. minúte sa to ďalšieho úniku dostal jeho spoluhráč Trnka, ale tiesnený súperom neprekonal brankára. Vyrovnanie prišlo v 44. minúte. Primus vybojoval puk v tretine súpera, posunul ho dozadu Kováčikovi a ten strelou zápästím skóroval. Tri minúty pred koncom mali hráči UMB šťastie, keď Kováčik zo STU nedal do odkrytej brány, jeho smola však netrvala dlho a po skrumáži dotlačil puk do siete. Posledná šanca na vyrovnanie prišla pre UMB v závere. STU malo príliš veľa hráčov na ľade a domáci hrali presilovku.  V nej si však nedokázali vypracovať dlhodobejší tlak a výsledom bolo iba niekoľko striel od modrej, ktoré skončili nad bránou.

Tím UMB tak druhýkrát v tejto sezóne prehral na domácom ľade. V tabuľke je na piatom mieste, čo mu zaručuje účasť v play-off. Do semifinále postupujú priamo prvé dve mužstvá. Ďalšie štyri mužstvá postupujú do štvrťfinále, ktoré sa hrá na dva víťazné zápasy.