Do záverečného siedmeho finálového zápasu spravil tréner baranov Vladimír Országh viacero zmien v zostave. Do obrany pribudli Trecapelli so Sedlákom, v bránke nastúpil Jan Lukáš a kvôli zraneniu vypadol Patrik Lamper.

Úvodné minúty priniesli veľké vzrušenie na obidvoch stranách. Najprv neuspel Faille proti Hiadlovskému a následne sa neujalo ani prečíslenie domácich so zakončením Mikulu. Dukla dostala v 5. minúte prvú početnú výhodu, tú však nezahrala ideálne. Po ubránení presilovky mohli skórovať barani, strela Ďatelinku opečiatkovala žŕdku. Hostia pôsobili v prvej časti živšie a v 19. minúte mohol otvoriť skóre Hohmann. Ten sa po dobrom napádaní dostal až pred Hiadlovského, domáci brankár ale podržal svoje mužstvo.

Výborný zákrok si Hiadlovský pripísal aj v 24. minúte, keď doslova vymazal spred bránky Kabáča. Následne sa do protiútoku dostal Bezúch a z pravej strany nedal Lukášovi šancu. Odpoveď baranov bola blesková. O 38 sekúnd sa po Skalického prihrávke presadil spomedzi kruhov Faille a začínalo sa odznova. V 27. minúte si Faille so Skalickým vymenili úlohy a druhý menovaný zblízka naklonil misky váh na stranu Banskej Bystrice. Trenčania boli v šoku a čelili ďalším útokom zo strany hostí. Šance Bortňáka a Skalického ale zlikvidoval Hiadlovský a držal svoj tím v hre.

Na výborné prostredné dejstvo chceli barani nadviazať aj v tretej tretine. V 42. minúte dostal puk za Hiadlovského Brittain, podarilo sa mu to však rukou a gól preto nemohol platiť. Vojaci hrozili najmä z diaľky, strely Bačíka ani Bohunického si však cestu za chrbát Lukáša nenašli.  V 48. minúte mohol zvýšiť náskok hostí Bortňák, proti nemu ale výborne vykorčuľoval Hiadlovský a nedovolil mu zakončiť. Po chybe Cebáka v 52. minúte sa do prečíslenia dostali Faille s Asselinom a tentokrát už bol domáci gólman bez šance – 1:3. Vzápätí fauloval Hrnka, no Trenčania si výraznejšiu šancu nevypracovali. Navyše hneď po skončení trestu Hrnka naservíroval puk Faillemu a ten strelil štvrtý gól. A keď v 57. minúte skóroval spred brány aj Pavol Skalický, o majstrovi bolo rozhodnuté. Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v siedmom zápase 5:1, v celej sérii 4:3 a po roku sa opäť tešia z majstrovského titulu.

Oficiálne celomestské oslavy majstrovského titulu sa uskutočnia na Námestí SNP už vo štvrtok.

Tipsport liga – 7. finále – Trenčín

HK Dukla Trenčín vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)

Góly: 24. Bezúch (Radivojevič, Dlouhý) – 25. Faillé (Skalický, Pretnar), 27. Skalický (Faille, Asselin), 52. Asselin (Faille), 55. Faille (Hrnka, Surový), 57. Skalický (Asselin, Faille). Zápas sledovalo 6150 divákov (vypredané). Banská Bystrica vyhrala sériu 4:3 a je majstrom.

Zostava HK Dukla Trenčín: Hiadlovský – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Hecl, Sádecký, Hossa – Varga, Ölvecký, Mikula – Hudec, Dlouhý, Švec – Deveaux

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Brejčák, Delisle, Pretnar, Ďatelinka, Kubka, Mihálik, Trecapelli, Sedlák – Skalický, Faille, Asselin – Hohmann, Hrnka, Brittain – Giľak, Surový, Bortňák – Gabor, Češík, Kabáč

Priebeh celej finálovej série…

FOTO+VIDEO: Trenčín doma padol, barani sa vo finále ujímajú vedenia

FOTO+VIDEO: Barani v Trenčíne opäť vyhrali, nájazdovú drámu rozhodol Asselin

FOTO+VIDEO: Barani doma deklasovali Trenčín a sú iba krok od titulu

FOTO+VIDEO: Oslavy titulu sa odkladajú, barani po zbabranej prvej tretine podľahli Trenčínu

FOTO+VIDEO: Finále sa dramatizuje. Barani dostali v Trenčíne poriadnu facku

FOTO+VIDEO: Barani pred vlastnými fanúšikmi nerozhodli, majstra spoznáme v siedmom zápase