Veľmi dôležitý súboj z hľadiska postavenia v tabuľke sa hral vo Zvolene, kde zavítali v rámci 51. kola hokejisti Banskej Bystrice. Barani boli pred týmto kolom lídrom súťaže o skóre pred druhou Nitrou. Zvolenčania ale strácali na svojho rivala iba dva body a v prípade výhry by sa posunuli pred neho.

Na posledný duel pod Pustým hradom domáci nespomínali v dobrom, keď v ňom schytali debakel 1:8. Tieto čierne spomienky mohol v 6. minúte prinavrátiť hosťujúci Bubela, pred ktorým zívala poloprázdna bránka. Jeho zakončenie ale zázračných zákrokom zmaril domáci brankár MacIntyre. O dve minúty na to už barani skórovali, no veľkú radosť z toho nemali. Pri avizovanom vylúčení a odkorčuľovaní brankára Lukáša na striedačku poslal puk do vlastnej brány Mihalik.  Zverenci trénera Országha dostali v ďalšom priebehu prvej časti dve presilovky, ale tie nevyužili. Vyrovnať mohol v závere Hrnka, ktorý neúspešne dorážal Surového strelu.

Druhú tretinu odštartoval nájazd Hohmanna, ktorý však zlikvidoval MacIntyre. Nasledoval faul domáceho Bokroša a v ponúknutej výhode už barani vyrovnali. Úspešným strelcom bol Tomáš Hrnka, ktorý sa presadil z dorážky. Tento gól Banskobystričanov nakopol a veľké šance mali Bubela a Faille. V obidvoch prípadoch ale nenašli recept na výborného brankára Zvolena. V 36. minúte zaúradoval najproduktívnejší zvolenský útočník Tim Coffman. Ten predviedol krásne sólo a spomedzi kruhov si poradil aj s Jan Lukášom.

Aj po druhýkrát sa však podarilo baranom vyrovnať. V presilovej hre Trecapelli nabil Hohmannovi a ten nedal MacIntyremu šancu – 2:2. Hostia dokonca mohli vyhrávať, Hrnkov pokus z 52. minúty skončil iba na žŕdke. Banská Bystrica mala navrch, no opäť svoj tlak nevyužila a prišiel trest. V 55. minúte našiel Steén voľného Coffmana a ten svojím druhým gólom v stretnutí poslal Zvolen opäť na koňa. Tento presný zásah sa ukázal ako rozhodujúci. V závere ešte hostia skúsili powerplay, ale Coffman poslal puk do pustenej svätyne a hetrikom uzavrel skóre tohto zápasu.

Tipsport liga – 51. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 8. Török, 36. Coffman (Ulrych), 55. Coffman (Steén, Flick), 59. Coffman – 25. Hrnka (Pretnar, Bubela), 49. Hohmann (Trecapelli, Bubela). Zápas sledovalo 3180 divákov.

Zostava HKM Zvolen: MacIntyre – Bokroš, Ross, Ulrych, Kováčik, Ťavoda, Hraško, Zelňák – Coffman, Steén, Flick – Šišovský, Kytnár, Kelemen – Matis, Špirko, Obdržálek – Török, V.Fekiač, Ďaloga – Síkela

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Mihalik, Pretnar, Trecapelli, Delisle, Sedlák – Brittain, T. Surový, Hrnka – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Kabáč, Češík, Gabor – Tamáši

V nedeľu 4. marca čaká na baranov domáci duel s poslednou Detvou. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.