Banskobystrická Dukla je beznádejne posledná v ligovej tabuľke a ak chcela pomýšľať na záchranu, potrebovala ukradnúť body aj silnejšiemu súperovi zo Žiliny. Pre Štiavničky to však bol možno posledný súboj týchto rivalov, Dukla má namierené do druhej ligy.

FK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 0:3 (0:1)

Góly: 44. Jelič, 48. a 85. Mihalík. Zápas na Štiavničkách sledovalo 712 divákov.

Zostava FK Dukla: Boroš – Gálik, De Vito, Had, Savič – Willwéber (76. Rejdovian) – Snitka (56. Balko), Kapor, Kupec (38. Šovčík) – Faško – Polievka.

Zostava MŠK Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Škriniar, Letič – Káčer (85. Paur), Pečovský – Čmelík (86. Špalek), Škvarka (73. Bénes), Mihalík – Jelič.

Dukla-Zilina_14V úvodných sekundách zápasu sa Dukla snažila tlačiť na polovicu súpera, no to jej dlho nevydržalo. V piatej minúte si pripísali Žilinčania prvú strelu medzi tri žrde, ale Čmelíkov pokus mieriaci do stredu brány nemohol Borošovi narobiť problémy. Od týchto chvíľ až do konca prvej 45-minútovky mali loptu na kopačkách žlto-zelení. V deviatej minúty to vyskúšal aj kapitán hostí, ktorý kedysi obliekal červeno-biely dres, Viktor Pečovský, ale jeho volej letel nad bránu. Dukla až tesne pred uplynutí polhodiny hry konečne pohrozila. Faško sa rozhodol po samostatnom úniku prihrať pred bránu na Willwébera, pred ktorým na poslednú chvíľu zasiahol Škriniar. Na druhej strane hneď vzápätí narobil rozruch Káčer, keď lopta od jeho kopačky len tesne minula svätyňu Boroša. Hosťujúci hráči stále ovládali priebeh hry, ale chýbala im kreativita vo finálnej fáze. Hluchú desaťminútovku prerušil až strelecký pokus Mihálika, ale ani ten nemieril do priestoru troch žrdí. V 44. minúte dostal nahrávku do behu od Mabouku Chorvát Matej Jelič a z nemožného uhla sa mu podarilo pätičkou dostať loptu do siete. Najlepší strelec Fortuna ligy tak ukázal v závere polčasu svoje umenie, ktoré znamenalo pre Duklu nepríjemný gól do šatne.

Dukla-Zilina_16Hneď na začiatku druhej 45-minútovky sa podarilo žilinskému MŠK zvýšiť na 0:2 zásluhou Mihálika. Jeho gólová strela spoza šestnástky síce postrádala razanciu, o to však bola presnejšia a zapadla k ľavej tyči bezmocného Boroša. Druhý polčas bol už pre oko diváka atraktívnejší a bolo k videniu viac pokusov o ohrozenie brány, najmä od hostí. V 63. minúte posunul loptu Pečovský pred seba na Škvarku a jeho pohotový projektil presvišťal pár centimetrov nad brvnom. O tri minúty neskôr nebezpečne pálil Jelič, ale Boroš mu druhýkrát v zápase nedovolil skórovať. Strážca bystrickej svätyne sa na nedostatok práce nemohol sťažovať, Žilinčania boli v koncovke nebezpečnejší než tomu bolo v prvom polčase a skúšali to častejšie. V 69. minúte Jelič našiel Mihálika a ten v rýchlosti strieľal, výborným reflexívnym zákrokom podržal svoj tím Boroš. Vzápätí divákov na Štiavničkách na chvíľu zaujímalo viac dianie mimo štadióna, keď nastali nepokoje medzi fanúšikovskými tábormi oboch tímov. Bystrickí futbalisti dali o sebe konečne vedieť až v 78. minúte. Polievka z pravej strany naservíroval prihrávku ako na zlatom podnose pre Šovčíka, ale ten v sklze pred prázdnou bránou netrafil loptu. Na druhej strane mieril presne k pravej žrdi Jelič, kapitán červeno-bielych sa opäť vyznamenal. V týchto chvíľach sa toho udialo viac než vo vtedajšom celom priebehu, futbal sa musel prítomným 712 divákom páčiť, aj keď navrch mali stále zverenci Adriána Guľu. V 84. minúte zahodil veľkú príležitosť Žilinčanov po nedôraze De Vita Paur, aby sa o minútu na to presadil strelou popod Boroša hosťujúci Mihálik. Žilinský MŠK už doviedol zápas do konca s čistým kontom, Dukla bola smerom dopredu bezzubá a nebodovala v existenčnom zápase.