Až 709 nadšencov behu si to v nedeľu rozdalo v obci Nemce na celkovo štvrtom ročníku podujatia Adrim Nemčiansky beh. 

Beh - ADRIM Nemciansky Beh - 22.05.2016 - Banska Bystrica

Podujatie, ktoré je zaradené aj do tohtoročnej Marathon Tour BB, sprevádzalo krásne počasie. Pred hlavnými behmi, ktoré štartovali 10.00 hod, sa na 200 metrov dlhú trať postavili tí najmenší v súťaži Behu Chrústov. Následne odštartovali dva hlavné preteky na dĺžku 9,7 a 3,5 kilometra. Hlavnú, takmer desať kilometrov dlhú trať, ovládol v kategórii muži do 39 rokov Dušan Krajčovič z VSČ Dukla Banská Bystrica. Minuloročný víťaz zvládol pretek v čase 36:18, čím stanovil nový traťový rekord. V mužskej kategórii 40 rokov a viac sa z prvého miesta radoval Jaroslav Beňo. Ženskú kategóriu do 39 rokov na rovnako dlhej trati zvládla najlepšie minuloročná víťazka Lucia Kovalančíková s časom 43:42. Anna Zvarová zvíťazila v kategórii ženy 40 rokov a viac.

Kratší pretek s dĺžkou 3500 metrov najlepšie zabehol u mužov Aurel Barto z klubu KTV -UMB Banská Bystrica (14:38). Zo žien si prvé miesto vybojovala Rebecca Rohárova s časom 15:48. Po vzore minuloročného úspechu sa aj tentokrát konal Beh Nemčanov, ktorého sa mohli zúčastniť výlučne obyvatelia tejto obce. Dohromady sa ich v tejto kategórii predstavilo 40.

Nemčiansky beh sa stáva čoraz viac populárnejší. Podujatie je spojené s dňami obce Nemce. Súťažiaci získajú okrem pamätnej medaile aj občerstvenie v podobe gulášu či vecných cien. Tento pretek je zároveň aj registráciou na septembrový Banskobystrický maratón.