Druhý zápas play-off odohrali pumy na domácej palubovke proti Piešťanským Čajkám. Ich nasledujúcim vyzývateľom v druhom kole bude Poprad.

Úvod zápasu bol pre pumy ťažší, keď ich súperky prevalcovali jedenástimi bodmi v rade. Za domáce v 6. minúte odpovedala Ozdincová, trojbodovou strelou a rýchlym protiútokom. Po jej úspešnom úseku sa však na ňu nenapojila žiadna so spoluhráčok a do konca štvrtiny Čajky nastrieľali ďalších deväť bodov. Oveľa vyrovnanejšia bola druhá časť hry, v ktorej sa pumám podarilo hrať proti favoritovi rýchlo, ale aj trafiť z diaľky. Recept na ubránenie piešťanského pivotského tria však nenašli a proti mladým pumám sa s ľahkosťou presadzovali. Na polčasovú prestávku tak domáce basketbalistky odchádzali za stavu 17:41.

Druhý polčas začali bystrické pumy oveľa agresívnejšie a so svojimi súperkami dokázali udržať krok až do poslednej minúty štvrtiny. V tej im ušli len o tri body, avšak svoje manko nedokázali ani v tretej tretine znížiť. Poslednú štvrtinu otvorili pumy piatimi bodmi v rade, no po nich sa už pumy viac nedokázali presadiť a Čajkám dovolili skórovať 19 bodov v rade.

Extraliga žien – štvrťfinále play-off – 2. zápas – Banská Bystrica

BK ŠKP 08 Banská Bystrica vs. Piešťanské Čajky 34:75 (17:41)

Najviac bodov: Háberová 7, Striešová 6, Ozdincová 5 – Lubin 14, Thompson 12, Jakubcová 10

V sobotu 23. marca o 18.00 hod sa pumy v prvom súboji o 5-8. miesto predstavia v Poprade.