Po tesnej prehre v úvodnom zápase v Košiciach chceli banskobystrické basketbalistky pred vlastnými fanúšikmi sériu vyrovnať. Duel mali už od vo svojich rukách a nakoniec sa pumy tešili z vysokého víťazstva.

ŠKP 08 Banská Bystrica – Cassovia Košice 69:49 (25:9, 17:11, 11:18, 16:11)

Zostava a body Banská Bystrica: Ozdincová 13, Mištinová 12, Števulová 9, Stašová 9, Jelenčíková 8, Bačová 6, (Piperková 12, Horecká 0, Voskárová 0, Hanková 0, Kovalčíková)

Zostava a body Cassovia Košice: Jassová 23, Timková 13, Migová 4, Filičková 2, Murcková 0, (Desiatniková 5, Nedoroščíková 2, Majerčíková 0, Mončeková 0,  Töröková 0)

TH: 11/17 – 12/17, Trojky: 8/21 – 3/11, Fauly: 18 – 19

Basketbal - Extraliga zeny - SKP 08 Banska Bystrica vs. Cassovia Kosice - 27.04.2016 - Banska Bystrica

Basketbalistky Banskej Bystrice prehrali prvý zápas série o piate miesto na východe republiky aj napriek tomu, že viac ako trištvrte duelu vyhrávali. Doma sa však Košiciam „pomstili“ a nedali im šancu v druhom dueli uspieť. Suverénnym spôsobom vyrovnali stav série na 1:1. Hosťujúci tím ani sekundu nevyhrával, zatiaľ čo domáce hráčky hrali v takej pohode, že istý moment viedli až o neuveriteľných 29 bodov.

Prvá štvrtina bola v jednoznačnej réžií „púm“, ktoré ju ovládli fantastickým spôsobom a súperkám dovolili iba deväť bodov, zatiaľ čo ony samé dali až 25. Ako čas plynul, body stále pribúdali najmä na domácej strane a Košice celý čas iba znižovali. Po druhej štvrtine ostal rozdiel na čísle šestnásť, po tej tretej síce o jeden bodík klesol, lenže v konečnom zúčtovaní po poslednom dejstve vzrástol na dvadsaťbodový rozdiel a na tejto cifre aj ostal.

Tretí duel je na programe v sobotu 30. apríla v Košiciach. Začiatok zápasu je naplánovaný na 16.00 hod.