Basketbalistkám spod Urpína to na domácej palubovke sype, keďže v 19. kole ženskej extraligy nastrieľali až osem trojbodových striel. S nováčikom extraligy si tak poradili už štvrtý krát v rade.

Úvod otvorili lepšie pumy, ktoré po piatich minútach hry viedli 9:2. Po striedaní však domáce poľavili a Dubček to využil a vyhral štvrtinu o jeden bod. Prvých päť minút druhej štvrtiny bolo z pohľadu púm rozpačitých, keď nechávali svojho súpera neustále udržiavať jednobodové vedenie. Potom sa však pumy naštartovali a prestrieľali súpera o 11 bodov za štvrtinu. Na polčasovú prestávku tak šli s desaťbodovým náskokom.

Domáce basketbalistky svojim pomalším vstupom do druhého polčasu umožnili súperkám znížiť ich manko na rozdiel piatich bodov. To sa v nasledujúcich troch minútach snažili Bystričanky napraviť a zvýšili rozdiel na deväť bodov. Pumy sa však opätovne uspokojili a v závere tretej štvrtiny dovolili súperkám priblížiť sa na rozdiel jedného bodu. V dramatickom závere sa ani po troch minútach nedarilo Bystričankám bodovo vzdialiť od súpera. Len tri minúty pred koncom viedli pumy o jednu trojbodovú strelu, a tak bol zápas pre divácke oko napínavý až dokonca. Bystrické basketbalistky dokázali svojho súpera udržať na dvoch bodoch za štvrtinu, zatiaľ čo ony sa pri streľbe nemýlili. Konečný stav zápasu tak predsa len natiahli na rozdiel 13 bodov.