V športovej hale Štiavničky sa odohral duel spodnej štvorky nadstavbovej časti ženskej basketbalovej extraligy. Bystrické basketbalistky odohrali na domácej palubovke ťažký zápas proti súperkám zo Šamorína.

Zápas začal z pohľadu bystrických púm nekoncentrovane, keď už po piatich minútach prehrávali s hosťujúcim Šamorínom o sedem bodov. V závere prvej štvrtiny však zabojovali a vďaka šiestim bodom v rade a trojkou v poslednej minúte vyrovnali stav na 15:15. Do rúk si v druhej štvrtine však opratu opäť zobrali Šamoríčanky, ktoré si zásluhou staronovej podkošovej posily Vyňuchalovej, vytvorili šesť bodový náskok. Svoje manko dokázali pumy znížiť na tri body avšak v posledných sekundách ho ešte hosťujúce hráčky stihli navýšiť na päť bodov.

Po polčasovej prestávke sa pumám nedarilo zastaviť podkošové hráčky, ktoré dokázali v priebehu troch minút navýšiť rozdiel na trinásť bodov. Pumy v tretej štvrtine stagnovali v útoku, naopak ich súper si presnou muškou z diaľky postupne zvyšoval svoj náskok. Bystričanky bojovali do konca, no ostrieľané družstvo Šamorína si svoju výhru postrážilo, a tak pumy prehrali vysokým rozdielom 23 bodov.

Extraliga ženy – 2. kolo skupiny o 5.-8. miesto – Banská Bystrica

ŠKP 08 Banská Bystrica vs. ŠBK Šamorín 43:67 (27:32)

Najviac bodov: Van Dalen 11, Števulová 9, Jassová 8 – Vyňuchalová 17, Sujová 14, Hašková 12

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent trénera ŠKP 08 Banská Bystrica): „Šamorínu sa po základnej časti posilnil káder a momentálne je to úplne iné družstvo. Vyňuchalová s Beronjovou predstavujú obrovskú silu a dovolím si tvrdiť, že ak by hrali celú sezónu v tomto zložení, boli by s prehľadom v prvej štvorke súťaže. Aj napriek tomu sme odohrali kvalitný prvý polčas a s favoritom sme držali krok. Druhú polovicu zápasu sme miestami pôsobili odovzdaným dojmom, čo nás samozrejme veľmi mrzí. Z môjho pohľadu bola absencia Vandy Kozákovej našim veľkým hendikepom. Prechorená Bea Jassová sama nestačila na kvalitne hrajúcu Vyňuchalovú, ktorá potiahla Šamorín k presvedčivému víťazstvu. Čaká nás reprezentačná prestávka a ja verím, že sa dáme dohromady a v nadstavbe ešte zabojujeme o čo najlepšie umiestnenie pred play-off.“

Petra Števulová (kapitánka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Zápas so Šamorínom sme chceli vyhrať, prehra nás veľmi mrzí. Prvý polčas sme so súperom držali krok, no v tretej štvrtine sme prestali hrať svoju hru. Dostali sme ľahké koše a my sme sa naopak útočne trápili. Súperky podkošovú prevahu využili a nakoniec vyhrali. Čakajú nás ďalšie ťažké zápasy, na ktoré sa musíme maximálne pripraviť a vyhrať ich.“

Najbližšie sa pumy predstavia po reprezentačnej prestávke v sobotu 17. februára na palubovke Nitry.