Posledný domáci zápas bystrické basketbalistky nedokázali vyhrať a dovolili tak Popradu vyrovnať stav série na 1:1. O piatom mieste ženskej extraligy sa tak rozhodne v stredu v Poprad Aréne.

ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BAM Poprad 51:69 (28:39)

Najviac bodov: Matejčíková 10, Pavlendová 9, Števulová, Striešová 8 – Hadačová 19, Petríková 15, Filičková 11

V úvode zápasu mali presnejšiu mušku Popradčanky. Pumy sa však po miernom náskoku vrátili bojovnou obranou a najmä útočnými doskokmi do zápasu. V závere prvej štvrtiny si hosťujúce hráčky dokázali udržať šesťbodové vedenie a vyhrali štvrtinu 18:12. Druhú štvrtinu otvorili pumy dvomi trojbodovými strelami v rade a vyrovnali tak stav. Hosťujúce hráčky však nezaspali na vavrínoch a opäť prevzali vedenie do svojich rúk. V 15. minúte bol tréner bystrických púm nútený vziať time-out, keď jeho zverenkyne nedokázali zastaviť osembodovú šnúru Popradu. No ani po time-oute sa im to veľmi nedarilo a Poprad si tak vypracoval náskok jedenástich bodov.

Po polčasovej prestávke sa pumy snažili rýchlymi protiútokmi vrátiť do hry, no ich percento úspešnosti streľby sa nezvýšilo a tretiu štvrtinu dohrali za stavu 41:52. Pumy v štvrtej štvrtine pridali na obrátkach a stiahli skóre na rozdiel šiestich bodov, no do konca zápasu sa im viac svoje manko znížiť nepodarilo. Posledných päť minút zápasu patrilo jednoznačne hráčkam Popradu, ktoré využili chyby Banskobystričaniek a zápas doviedli do víťazného konca.

Rozhodujúci zápas je na programe v stredu 26. apríla v Poprade so začiatkom o 17.30 hod.

Povedali po zápase:

Miloslav Michálik (tréner ŠKP 08 Banská Bystrica): „Rozhodla naša nízka percentuálna streľba, mali sme výborný doskok, no takisto sme mali pomerne slabú úspešnosť trestných hodov. Bol to podobný zápas ako sme hrali asi pred mesiacom, vtedy sme takisto vybuchli strelecky. K tomu sa dnes priradili aj  individuálne chyby v rámci obrany, kde sme nedokázali ubrániť jedna na jedna, a tým vznikali možnosti pre ich voľné strely.“

Petra Števulová (kapitánka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Mrzí ma, že sme prehrali, posledný domáci zápas sme chceli vyhrať. Robili sme chyby v obrane, ktoré súper využil, dostali sme trojky, ktoré sme nemuseli dostať, ale bohužiaľ to tam Popradčankám padlo. Zato naša úspešnosť streľby bola dosť zlá. Musíme sa podobným výpadkom vyvarovať a posledný zápas série doviesť do úspešného konca. Ďakujeme rodičom, kamarátom a ostatným divákom, ktorí nás chodili podporovať na domáce zápasy, veľmi si to vážime.“