Hráčky ŠKP si udržali domácu neporaziteľnosť v sérií o piate miesto proti Cassovii Košice. Vo štvrtom zápase si poradili so svojím súperom sedembodovým rozdielom a vyrovnali zápasový stav na 2:2.

ŠKP 08 Banská Bystrica vs. Cassovia Košice 51:44 (18:6, 10:16, 12:12, 11:10)

Zostava a body ŠKP 08 Banská Bystrica: Stašová 21, Bačová 9, Mištinová 6, Ozdincová 4, Jelenčíková 0 (Števulová 11, Voskárová 0, Piperková 0, Horecká 0, Kovalčíková 0)

Zostava a body Cassovia Košice: Jassová 26, Migová 6, Filičková 6, Toroková 2, Murcková 2 (Nedoroščíková 2, Desiatniková 0, Gyuriová 0, Mončeková 0)

TH: 5/8 – 4/6, Trojky: 2/18 – 0/12, Fauly: 16 – 19

Pumy_Cassovia_basket-11Domáce hráčky potvrdili, že úvody im v tejto sérií naozaj vychádzajú. Aj v štvrtom stretnutí to bol perfektný vstup, pretože až za stavu 4:0 trafili Košice prvý kôš. Náskok pomaly narastal, až do konca prvej štvrtiny vystúpil na skvelých dvanásť bodov. Začiatok druhej štvrtiny sa niesol v znamení doťahovania hosťujúcich hráčok. Keď však Košičanky skresali rozdiel na päť bodov, domáce basketbalistky opäť zabrali a vrátili sa do pokojnej nálady niekoľkými ďalšími košmi. Tie znamenali navrátenie sľubného náskoku a v polovici zápasu bol stav 28:22.

Aj v tretej štvrtine sa hosťujúce hráčky snažili o zdramatizovanie stretnutia. To sa im však nedarilo, pretože na koni boli stále banskobystrické dievčatá, ktoré ukončili tretie dejstvo šesťbodovým náskokom a ten v záverečnej fáze stretnutia ešte navýšili. Aj keď sa Košice snažili a dúfali, že sa dá s duelom ešte niečo urobiť, v konečnom zúčtovaní prehrali o sedem bodov a za celých štyridsať minút ani jedinú sekundu nevyhrávali. Po víťazstve ŠKP 51:44 je teda séria vyrovnaná 2:2.

Rozhodujúci piaty zápas sa odohrá v sobotu 7. mája na palubovke Cassovie. Začiatok duelu je naplánovaný na 16.00 hod.