Druhé kolo nadstavbovej časti odohrali pumy na domácej palubovke, kde privítali basketbalistky z hlavného mesta. V základnej časti ich pumy práve v domácom prostredí dokázali zdolať.

Úvodné minúty otvorili pumy ukážkovo. Svojím súperkám nedarovali nič zadarmo a na druhú stranu domácim vychádzala streľba z diaľky a rýchle protiútoky, z ktorých skórovali osem bodov. V druhej štvrtine pumy svoje súperky doslova prevalcovali. Agresívnou obranou prinútili hosťujúce hráčky k chybám a neupustili ani pri prechode na útočnú polovicu, kde sa v prečíslení presadili ľahkými košmi. Slovanistky mali veľký problém sa uchytiť a za celú štvrtinu dali len šesť bodov, zatiaľ čo domáce hráčky im ich nastrieľali 17. Na polčasovú prestávku tak pumy odchádzali s 18-bodovým náskokom.

V úvode druhého polčasu stiahli hosťujúce hráčky stav na rozdiel trinásť bodov. Aj napriek väčšiemu tlaku zo strany Slovana sa pumy nezľakli a v 6. minúte tretej štvrtiny sa opäť vzdialili hostkám o 17 bodov. Posledná štvrtina bola pre pumy v prvých minútach mrazivá, keď od svojich súperiek inkasovali sedem bodov v rade. Až v 5. minúte sa presadili pumy rýchlym protiútokom, za ktorým nasledovalo ďalších sedem bodov a tak si pumy opäť pohodlne zvýšili svoj náskok. Záver zápasu si postrážili a zaknihovali druhé víťazstvo v sezóne.

Extraliga ženy – skupina o 5.-8. miesto – Banská Bystrica

BK ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BK Slovan Bratislava 56:35 (33:15)

Najviac bodov: Ozdincová 11, Vargová 10, Števulová 9 – Talajková, Sedláčková 7, Lüttmerdingová 6

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent trénera ŠKP 08 Banská Bystrica): “Teší nás druhé víťazstvo, aj keď sme stále posledný. Bolo to dôležité víťazstvo z pohľadu tímového ducha. Prezentovali sme sa dravou, rýchlou hrou, postrážili sme si doskoky a rýchlymi protiútokmi sme si v prvom polčase vytvorili vysoký náskok. Som rád, že sa to dievčatám podarilo v druhom polčase ukontrolovať, a taktiež, že niektoré mladé hráčky zaznamenali svoje prvé body v extralige.”

Michaela Ozdincová (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): “Dnes bolo pre nás dôležité dodržiavať obranné pokyny, postrážiť si doskok a držať vysoké tempo, čo nám v prvom polčase vychádzalo a urobili sme si náskok. Dôležitý bol však vstup do druhého polčasu, ktorý sme si potrebovali tiež ustrážiť a naďalej dodržiavať všetko, čo nám fungovalo dovtedy. Podali sme dnes tímový a zodpovedný výkon. Som rada, že sa nám podarilo vyhrať a taktiež, že dostali priestor všetky hráčky.”

Najbližšie sa pumy predstavia v nedeľu 3. februára o 18.00 hod na palubovke Popradu.

Priebežná tabuľka skupiny o 5.-8. miesto 2018/19

Por. Družstvo Zápasy Výhry Prehry
Skóre
Rozdiel Body
5.
BKM Junior UKF Nitra
7
5
2
446 : 364
82
12
6.
BAM Poprad
7
5
2
404 : 360
44
12
7.
BK Slovan Bratislava
8
3
5
434 : 472
-38
11
8.
BK ŠKP 08 Banská Bystrica
8
2
6
388 : 476
-88
10