Banskobystrickí hokejisti natiahli sériu prehratých zápasov na štyri. Nepodarilo sa im využiť výhodu domáceho prostredia a zdolať Poprad.

HC’05 Banská Bystrica – HK Poprad 4:6 (1:2, 1:2, 2:2)

Góly: 4. Marcinek (Bambúch), 40. R. Macík (Šimun), 48. R. Macík (B. Jankovič), 54. Lunter (Danton, Češík) – 11. R. Suchý (Klouda), 14. D. Buc (Ľ. Vaic), 23. Hvila (Vandas, Klouda), 29. D. Brejčák (Kovačevič), 41. P. Stanfield (Matúš Paločko, S. Takáč), 49. Hvila (M. Šterbák)

Zostavy:
Banská Bystrica:
Chorošun – Kubka, Bambúch, J. Predajniansky, Ketner, Tomáš Varga, O. Janík – R. Macík, Zigo, Lunter – Danton, Češík, Lantoš – B. Jankovič, Šimun, Marcinek
Poprad:
Sidor – M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, D. Brejčák, D. Devečka, Fabian, Kurali – Vandas, Klouda, Hvila – Smotrila, P. Stanfield, Jabrocký – D. Buc, Stals, Ľ. Vaic – Matúš Paločko, S. Takáč

Bystričania nastúpili do zápasu aktívne a už v 4. minúte otvoril skóre Jankovič. Šancu na vyrovnanie mal Poprad už v 9. minúte, keď išiel na trestnú lavicu Bambúch. Hostia sa nasťahovali pred domáceho brankára Chorošuna a ich tlak vyvrcholil v 11. minúte gólom skúseného Suchého, ktorý sa presadil spoza brány. Následne fauloval Popradčan Smotrila a možnosť presilovky mali aj Banskobystričania. Do šancí sa dostali Danton a Bambúch, ale po skončení početnej prevahy udrelo na druhej strane. Vaic krížne prihrával Bucovi, ktorý dal na 1:2. Veľkú šancu mal v 14. minúte domáci Jankovič, ale nepremenil svoju šancu. Do konca tretiny dali Banskobystričania šancu hosťom hrať ešte dve presilovky, ale úspešne sa ubránili.

Nedisciplinovanosť hokejistov HC’05 pokračovala aj v druhej tretine, kedy sa nechal hneď v úvode za hákovanie vylúčiť Bambúch. Tlak Popradu vyústil v gól Hvilu – 1:3. V 28. minúte vylučoval hlavný rozhodca na oboch stranách a viac priestoru na ľade lepšie využili hostia, keď do rohu Chorošunovej brány strieľal Brejčák. Bystričania boli nervózni, v 32. minúte dostal trest do konca zápasu za napadnutie Lantoš. Domáci postupne zvyšovali tlak, ich aktivita sa im vyplatila a minútu pred koncom vďaka Macíkovi znížili na 2:4.

Gól do šatne však Popradčanmi neotriasol a hneď úvode zvýšili zásluhou Stanfielda. V obrovskej šanci bol o chvíľu nato Marcinek, ale prestrelil hosťujúceho brankára. V 49. minúte využili „Barani“ presilovku, keď skóroval aktívny Marcinek. Dlho sa však domáce publikum netešilo, lebo bleskovo odpovedal Popradčan Hvila. Hostia spôsobovali čoraz viac vzruchu pred Chorošunom. V 53. minúte ale išiel na trestnú lavicu Klouda a presilovku zakončil gólom Lunter. Popradčania sa v závere sústredili už len na obranu a nedovolili Bystričanom zdramatizovať zápas.

V priamom súboji o siedme miesto boli hokejisti HC 05 neúspešní a s najväčšou pravdepodobnosťou sa v play off stretnú v susedskom derby so Zvolenom.