Čajky potvrdili rolu favorita, keď na bystrickej palubovke vyhrali vysokým rozdielom. Pumy v druhom zápase 1. kola play off  v ešte stále pretrvávajúcej oklieštenej zostave  súpera nepotrápili.

Od úvodného rozskoku Čajky využívali svoju podkošovú prevahu a rýchlo sa dostali do menšieho vedenia, ktoré však Bystričanky ihneď skresali.  Avšak po šnúre, v ktorej inkasovali desať bodov v rade, sa už dotiahnuť nedokázali. S tlakom, ktorý hosťujúce hráčky vytvárali, sa pumy nevedeli vyrovnať a svojimi stratami im dali možnosť dostať sa do pohodlného vedenia o štrnásť bodov. V druhej štvrtine pumy držali krok so súperom až do šiestej minúty, keď sa im ich strelecká muška vychýlila a súper zaznamenal ďalších trinásť bodov v rade.

Vstup do druhého polčasu pumám taktiež nevyšiel, keď Čajky pokračovali v streleckej eufórii a zaznamenali ďalších trinásť bodov v rade. Presadiť sa pumy dokázali až v štvrtej minúte, ale ani to minuloročného vicemajstra nezastavilo a do konca štvrtiny viedli rozdielom 44 bodov. Piešťanské Čajky pokračovali v peknom basketbalovom predstavení, ku ktorému im dopomohla aj vysoká úspešnosť streľby a dovŕšili symbolickú „stovku“. Pumy sa v druhom kole play off o 5.-8. miesto postavia proti Nitre.

Basketbalová extraliga žien – štvrťfinále play off – 2. zápas – Banská Bystrica

ŠKP 08 Banská Bystrica vs. Piešťanské Čajky 44:100 (22:49)

Najviac bodov: Striešová 11, Jelenčíková, Piperková, Jassová 8 – Zohnová 27, Páleníková 19 Jakubcová 17. Zápas sledovalo 130 divákov.

Povedala po zápase:

Katarína Piperková (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Už pred zápasom sme vedeli, že Piešťanské Čajky sú favoritom, ale nič sme im nechceli dať zadarmo. Zápas sme brali ako prípravu na ďalšie kolo play off, nakoľko je nás na tréningoch málo a nemáme možnosť hrať v plnom počte. Avšak tento zápas nám nevyšiel podľa našich predstáv a hlavne nástup do tretej štvrtiny. Počas celého zápasu sme robili naivné chyby, ktoré súper využíval. Verím, že sa dáme zdravotne do ďalšieho kola do poriadku a zabojujeme o víťazstvá.“

Prvý zápas druhého kola play off je na programe v stredu 21. marca v Nitre.