Do štvrtého finálového zápasu vstupovali barani s pocitom, že v prípade úspechu budú oslavovať svoj druhý titul v histórii. Trenčín ale neskladal zbrane a aj za nepriaznivého stavu chcel ešte Banskej Bystrici cestu za majstrovským titulom sťažiť.

Trenčania pripravili baranom v prvej tretine poriadne studenú sprchu. V 5. minúte chyboval domáci obranca Mihalik, keď mu puk preskočil hokejku a ten nakoniec skončil za zaskočeným Lukášom. Nešťastný inkasovaný gól s Banskobystričanmi otriasol a v 9. minúte musel Lukáš vyťahovať puk zo svojej siete opäť. Branko Radivojevič našiel Bezúcha a ten osamotený si poradil aj s domácim brankárom. Po fauloch Delislea a Ďatelinku prišiel v 10. minúte ďalší gól Trenčína z hokejky Marcela Hossu. Tento presný zásah vyhnal Jana Lukáša z brány a medzi tri žrde sa postavil vôbec po prvýkrát v play off Teemu Lassila.

Vojaci mali nahrané a barani museli tvoriť hru. V druhej časti prestrieľali svojho súpera 13:3, no gólman Hiadlovský, ktorý zaskakuje za zranenú jednotku Valenta, si počínal výborne. Barani mali k dispozícii dve presilovky, tie im však vôbec nevychádzali. V 34. minúte sa do gólovej šance dostal Bubela, Hiadlovský sa ale stihol presunúť a výborným zákrokom podržal svoj tím.

Do tretej tretiny vstúpili barani ako vymenení a hneď na začiatku mali dve dobré príležitosti, aby zmazali nulu na konte strelených gólov. Po 35 sekundách mal výbornú šancu Skalický, bránu ale netrafil a následne v prečíslení ušiel Hohmannovi v poslednej chvíli puk. V 46. minúte sa ale domáci už dokázali presadiť. Hneď po návrate Hossu z trestnej lavice našiel Asselin spoza bránky Skalického a ten zblízka prekonal Hiadlovského. Vypredaný štadión hnal Banskú Bystricu dopredu a ďalšia dobrá možnosť na zníženie mohla prísť v 49. minúte pri vylúčení Romančíka. Barani ale hosťujúceho brankára výraznejšie neohrozili. Ďalší trest pre Duklu prišiel v 55. minúte a tentokrát už mal Hiadlovský prácu, so zakončeniami Bubelu či Skalického si ale poradil. Gól visel vo vzduchu a 101 sekúnd pred sirénou počas powerplay dokázal pretlačiť puk do trenčianskej brány Češík. O všetkom mohol rozhodnúť hosťujúci Švec, ktorý ale netrafil prázdnu bránu. Podarilo sa to až Radivojevičovi a gólom na 4:2 znížil stav série na 1:3 z pohľadu Trenčína.

Tipsport liga – finále – 4. zápas – Banská Bystrica

Góly: 46. Skalický (Asselin), 59. Češík – 5. Sádecký, 9. Bezúch (Radivojevič), 10. Hossa (Sádecký), 60. Radivojevič (Sojčík). Zápas sledovalo 2841 divákov (vypredané). Stav série 3:1.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš (10. Lassila) – Ďatelinka, Kubka, Mihalik, Pretnar, Gélinas, Delisle, Brejčák J., Gabor – Lamper, Surový, Hrnka – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faillé, Skalický – Brittain, Češík, Bortňák

Zostava HK Dukla Trenčín: Hiadlovský – Bačik, Starosta, Cebák, Pač, Bohunický, Holenda, Romančík, Pardavý – Radivojević, Ölvecký, Sojčík – Bezúch, Sádecký, Hossa – Varga, Dlouhý, Mikula – Hudec, Švec, Deveaux

Povedali po zápase:

Jan Pardavý (asistent trénera Trenčína): „Veľa ľudí nám stále verí. Verím, že sme načali misiu a pokúsime sa otočiť sériu. Každý zápas bol doteraz veľmi tesný. Včera bol výsledok jasný, ale lámal sa za stavu 3:1. Dnes sme boli aktívnejší, hrali sme disciplinovane. Bystričania hrali doma a chceli to ukončiť, no verím, že my sériu ešte potiahneme.“

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Hlavne prvá tretina nás akoby fyzicky zväzovala, že dnes to môžeme ukončiť. Hrali sme v nej veľmi zle a musíme sa z toho poučiť. Hokej je o chybách a my sme ich dnes urobili viac ako súper. Máme to však vo vlastných rukách a v piatok by sme to radi ukončili. V Trenčíne musíme nastúpiť koncentrovaní. Trenčín bol dnes uvoľnenejší, nemal čo stratiť. My sme mali zviazané ruky. Druhá polovica zápasu naznačila ako chceme hrať a od nej sa musíme odraziť do ďalšieho duelu. Zajtra je nový deň, musíme sa z toho vyspať. Máme ďalší mečbal.“

Piaty finálový zápas je na programe v piatok 20. apríla na ľade Trenčína so začiatkom o 18.00 hod.