Po nevydarenom zápase so slovenskou „dvadsiatkou“ a zahodení príležitosti priblížiť sa za druhú Nitru na stratu jedného bodu potrebovali Banskobystričania v dueli s Piešťanmi prikloniť si divákov späť na svoju stranu a naplno bodovať.

HC ’05 Banská Bystrica – ŠHK 37 Piešťany 4:6 (2:0, 1:1, 1:5)

Góly: 7. Martin (Heizer), 8. R. Macík (Lunter, Macháček), 25. Meland (Lunter, M. Hudec), 44. Heizer (White, Kadura) – 28. Holovič (Stupka), 42. Holovič (Lušňák), 49. R. Filip (Peško), 51. Stupka (Lušňák), 55. Holovič (Stupka), 60. Lušňák. Zápas sledovalo 1 135 divákov.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Kalemba – Martin, Saracino, Macháček, Bambúch, Meland, Rosandič, T. Devečka, Styk – White, Heizer, Kadura – R. Macík, M. Hudec, Lunter – Matúš Chovan, Zigo, Handlovský – Fajčák, D. Hegyi, Dolník.

HC 05 Banska Bystrica - HK Piestany, Banská Bystrica, 6.12.2013Zostava ŠHK 37 Piešťany: T. Tomek – Bučka, Cuník, Brňák, Biro, Drgoň, R. Filip, A. Hruška, Škadra – S. Saliji, Melichárek, V. Nemec – Lušňák, Holovič, Stupka – R. Lelkeš, Peško, J. Ručkay – Haring, Mišura, Románek.

V úvodnej časti hry sa ako prví radovali v siedmej minúte domáci zásluhou presilovkového gólu Jamesa Martina. Neprešla ani minúta a druhý zásah mohol pridať po hrubej chybe hosťujúceho Brňáka kanonier Macík. Čo sa Macíkovi nepodarilo na prvýkrát, vyšlo hneď vzápätí a v ôsmej minúte viedla Banská Bystrica 2:0. Dvojgólové vedenie si Barani bez problémov udržali až do konca tretiny.

Na začiatku druhého dejstva hrali domáci v oslabení po vylúčení Hudeca. Krátko po jeho návrate na ľad zvýšil vedenie domácich na 3:0 Eric Meland po výbornej prihrávke Luntera. V 27. minúte sa najprv nechal vyniknúť strážcu banskobystrickej svätyne Kalembu Lušňák, o pár momentov neskôr už ale zaznamenal prvý úspech Piešťan Holovič – 3:1. Do konca prostrednej časti hry ešte zaujali vynikajúce príležitosti domácich Handlovského a Whitea, ktoré zmaril dobre chytajúci Tomek.

HC 05 Banska Bystrica - HK Piestany, Banská Bystrica, 6.12.2013Do poslednej tretiny mali výborný nástup Piešťany. Už po minúte strelili zásluhou Holoviča kontaktný gól na 3:2. Nádeje hostí na obrat na chvíľu zmaril Radomír Heizer, ktorý v 44. minúte prinavrátil Baranom dvojgólový náskok. Piešťany sa však nevzdávali a dvoma zlepenými gólmi Filipa a Stupku zo 49. a 51. minúty vyrovnali na 4:4. Katastrofálna tretina pre domácich pokračovala gólom Piešťan na 4:5, ktorý zároveň znamenal dosiahnutie hetriku pre hosťujúceho útočníka Holoviča. Zúfalú dvadsaťminútovku pre domácich nezvrátil ani oddychový čas či odvolanie brankára Kalembu v úplnom závere stretnutia. Naopak, inkasovali aj šiestykrát do prázdnej brány z hokejky Lušňáka.