Futsalisti MIBA Banská Bystrica remizovali na domácej palubovke druhýkrát za sebou a opäť so žilinským mužstvom.

MIBA Banská Bystrica – KSF Žilina 3:3 (2:1)

MIBA Banská Bystrica - DOXX Žilina_36Góly: 16. Prikryl, 18. Willwéber, 36. Greško – 9. Kúdelka, 21. a 34. Kincl
ŽK: Prikryl, Wellwéber – Volek, Tkáčik
Pred 100 divákmi rozhodoval Budáč. Urda.

Zostavy:
MIBA: Filadelfi – Prikryl, Willwéber, Greško, Zehnal, Giertl, Čief, Konder, Ríša, Ondrejka, Kútik

Od prvej minúty sa DOXX na palubovke prezentoval pozornou defenzívou, na ktorú domáci nevedeli nájsť odpoveď takmer celý zápas. Ich zámerom bolo agresívnou hrou donútiť hráčov Žiliny k chybám, avšak paradoxne pohyblivejšie vyznieval súper, ktorý sa v prvom polčase ako prvý ujal vedenia. Zásluhou dvoch pekných striel domácich hráčov bolo však do polčasu vedenie opäť na strane domácich. V druhom dejstve začali domáci nekoncentrovane a opäť dvakrát inkasovali. Od tohto momentu sa súper ešte viac stiahol na vlastnú polovicu a pozorne bránil. Keď už domáci chceli hrať bez brankára, podarilo sa im vyrovnať zásluhou Greška. Zápas sa nakoniec skončil zaslúženou remízou.

Patrik Prikryl (kapitán MIBA BB): Do zápasu sme nastúpili s cieľom vyhrať, čo sa nám napokon nepodarilo. Hráči Žiliny hrali organizovane, bránili, čo nám robilo veľké problémy. Hrozili najmä po štandardných situáciách, ktoré im vychádzali. Naopak, my sme hrali dosť nepresne a jediné pozitívum bola päťminútovka prvého polčasu, kde sme otočili výsledok. Na konci zápasu sme mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale sľubnú príležitosť sme nepremenili. V konečnom dôsledku môžeme byť spokojní s bodom, pretože hráči Žiliny si vypracovali viaceré príležitosti, ktoré stroskotali na brankárovi Filadelfim.“

Ostatné výsledky 3. kola:
Malacky – Poprad 8:3
Trnava – Púchov 6:5
Prievidza – Podolie 4:6

V 4. kole MIBA privíta v piatok o 19:30 hod. v športovej hale Badín FC Bulls Trnava. So súperom v domácich vzájomných zápasov vyhrali Banskobystričania obidva zápasy.