V 15. kole banskobystrickí futsalisti privítali Wild Boys ´02 Bratislavu. S mužstvom z hlavného mesta doposiaľ v piatich merania síl ani raz nebodovali, túto sériu chceli prerušiť.

Domácim nevyšiel úvod zápas, keď už v 16 sekunde hostia využili chybu v rozohrávke a Štrbák otvoril zápasové skóre. V ďalšom priebehu hry boli hostia aktívnejší. V 4. minúte sa dostali aj domáci do šance, ale tesne minuli Kušnírovu bránu. V ďalšom priebehu si obidve mužstvá vypracovali šance, ale tie zostali nevyužité. V 13. minúte po rýchlom rozohraní hosťujúceho brankára sa dostala lopta k Marušincovi a ten prihral Štrbákovi, ktorý dal svoj druhý gól v zápase – 0:2. V nasledujúcich minútach sa hráči na obidvoch stranách dostávali k zakončeniu, ale brankári podržali svoje mužstvá.  Minútu pred koncom prvého polčasu sa presadil Oliveira a znížil na polčasových 1:2.

V druhom polčase si hneď na začiatku hostia vypracovali po rýchlej kombinácii šancu, ale Matejov tesne minul pravú tyčku domácej brány. V 23. minúte po strieľanej prihrávke Péchyho tečoval loptu do siete Gagić a hostia vyhrávali opäť o dva góly. O dve minúty neskôr Bratislavčania po rýchlej kombinácii a zakončení Marušinca zvýšili svoj náskok na rozdiel troch gólov. V 26. minúte si domáci vypracovali dobrú šancu, keď po nahrávke Vajdu sa dostal k zakončeniu Dobrota, ale jeho pokus Kušnír zlikvidoval. O tri minúty neskôr si hostia po rýchlej akcii vypracovali gólovú príležitosť, keď sa presadil cez domácu obranu hosťujúci brankár, ale šancu Bratislavčanov Hanakovič zlikvidoval. Z následnej rýchleho brejku mali aj domáci šancu na zníženie stavu, ale Vajda neprekonal hosťujúceho hráča v bráne, ktorý zastupoval brankára Kušníra. O pár sekúnd neskôr mal veľkú šancu na skórovanie Rafanides, ale jeho prízemnú strelu zneškodnil Kušnír. V 33. minúte po dvoch chybách domácich mohli hostia zvýšiť svoj náskok, ale Hanakovič podržal svoje mužstvo.  O minútu neskôr po peknej akcii domácich mohol Konder streliť gól, ale jeho pokus Kušnír vyrazil. V posledných minútach si hostia udržali svoje vedenie a aj v šiestom meraní síl vyhrali nad Banskou Bystricou tentokrát v pomere 4:1.

Varta futsal liga – 15. kolo – Banská Bystrica

Lion car MIBA Banská Bystrica vs. Wild Boys ´02 Bratislava 1:4 (1:2)

Góly: Oliveira – Štrbák 2, Marušinec, Gagić. ŽK: Bordun (Banská Bystrica). Zápas sledovalo 200 divákov

Zostava MIBA: Hanakovič (Maliňák) – Konder „K“, Vajda, Dobrota, Lemes, Oliveira, Tužinský, Rafanides, Širka, Bordun

Povedal po zápase:

Martin Majling (tréner Lion car MIBA Banská Bystrica): „V domácom zápase proti Wild Boys sme chceli bodovať, avšak už v šestnástej sekunde sme súperovi darovali gól do prázdnej brány po obrovskej chybe v našej rozohrávke. Napriek tomu, že sa naši chalani snažili a mali dobrý pohyb i niekoľko šancí, súper nás potrestal po brejkovej situácii. Hoci sa nám poradilo ešte do polčasu znížiť, v tom druhom z množstva šancí na oboch stranách skórovali dvakrát len divosi a tak ostali Wild Boys stále jediným súčasným družstvom ligy, s ktorým sme za tri roky nezískali ani bod.“

Ostatné výsledky 15. kola:

Mimel Lučenec vs. ŠK Makroteam Žilina 5:5 (2:3)
Pinerola Futsal 1994 vs. FC Bíli Andeli futsal 7:2 (3:1)
Rehab Klinik Barabéri vs.  Futsal Team Levice 2:6 (2:0)

Ďalší zápas odohrajú hráči Lion caru MIBA Banská Bystrica v Žiline, kde ich čaká ťažký súper, aktuálne tretie najlepšie mužstvo súťaže – ŠK Makroteam Žilina. V domácom prostredí sa najbližšie predstavia 30. januára, kedy odohrajú prípravný zápas s reprezentáciou Slovenska, ktorá bude mať v Banskej Bystrici sústredenie.